Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: 23 sierpnia - św. Róża z Limy, dziewica
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Krytyka musicalu "Człowiek z La Manchy"

Diecezja Radomska

Krytyka musicalu "Człowiek z La Manchy"

15 październik 2017 / Tekst

Ks. Dariusz Kowalczyk, prezes Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia skrytykował musical "Człowiek z La Manchy" w reżyserii Waldemara Zawodzińskiego. Został on wystawiony na deskach Teatru Powszechnego w Radomiu, podczas 40-lecia istnienia tej placówki kulturalnej. Ks. Kowalczyk wygłosił homilię podczas mszy świętej w kościele Matki Bożej Miłosierdzia w Radomiu na zakończenie Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej.

Ks. Dariusz Kowalczyk mówił, że sztuka jest potrzebna do wyrażania głębi ludzkich doświadczeń, jak również i wiary. Mówił, że kultura to działanie, które powoduje, że człowiek idzie kilka kroków dalej, staje się lepszym człowiekiem. - By przekazać kulturę trzeba ją tworzyć - powiedział.

Dalej mówił, że z niepokojem obserwuje, to co dzieje się we współczesnej kulturze. Również niektóre dzieła "sztuki" go przerażają. Ks. Kowalczyk stwierdził, że są "takie utwory sceniczne, które sprawiają, że człowiek obejrzy i wychodzi gorszy". Według niego jest to dramat współczesnej kultury.

W tym miejscu ks. Dariusz Kowalczyk skrytykował musical "Człowiek z La Manchy" w reżyserii Waldemara Zawodzińskiego, który wystawiono w radomskim teatrze.

- Niby dobrze zagrana i zaśpiewana, ale z dużym elementem kpiny z sakramentów i Kościoła. Nie może budzić powszechnego uznania mimo, że wielu uznało ją za coś wielkiego. Martwi mnie, że wielu utworach bardzo często tym, który musi dostać największe cięgi jest Kościół. Trzeba chronić rzeczy z których nie można czynić kpiny, z Eucharystii czy spowiedzi. Tego czynić nie możemy - mówił ks. Kowalczyk:

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4