Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: bł. Czesław, prezbiter
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Krzyż łączy, a nie dzieli

Diecezja Radomska

Krzyż łączy, a nie dzieli

06 listopad 2014 / Tekst

Tak uważają samorządowcy z regionu radomskiego, którzy krytycznie ocenili sport wyborczy Platformy Obywatelskiej z udziałem premier Ewy Kopacz. Pochodząca z Radomia szefowa rządu sugeruje w nim, że temat obecności krzyża w przestrzeni publicznej to "bzdura".

Marian Kmieciak z Odrzywołu, który od 6 kadencji jest wójtem gminy, określił wypowiedź premier Kopacz jako "żenująca i niesmaczna". - Ta wypowiedź obraża wiele pokoleń samorządowców. Owszem w naszych środowiskach są różnice, poglądy się ścierają, ale nie można tego sprowadzać wyłącznie do awantury o krzyż. Jest on nie tylko symbolem religijnym, ale ważnym elementem tysiącletniej polskiej kultury. Takie wypowiedzi są niegodne premiera polskiego rządu - powiedział Marian Kmieciak.

Podobnego zdania jest również Marek Klimek, który od 24 lat kieruje gminą Potworów. - Taki spot tylko niepotrzebnie konfliktuje społeczeństwo. My nie dzielimy ludzi. Próba sprowadzenia wojny o krzyż do samorządu jest niebezpieczna. Tradycja katolicka przemawia do ludzi i jako wyborcy, nie damy się nabrać na takie sztuczki - powiedział wójt Klimek. W filmie reklamowym przed wyborami samorządowymi premier Ewa Kopacz mówi, że "polityka musi być inna", a samorządowcy nie powinni "zajmować się bzdurami". Wcześniej pokazano polityków, którzy wzajemnie się oskarżają m.in. o zdejmowanie krzyży ze ścian.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4