Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: 26 sierpnia - Najświętsza Maryja Panna Częstochowska
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Ks. Uche: błagam i proszę o wsparcie

Diecezja Radomska

Ks. Uche: błagam i proszę o wsparcie

06 październik 2017 / Tekst

Księża ze Zgromadzenia Synów Niepokalanego Poczęcia, którzy prowadzą Poradnię Rehabilitacji dla Dzieci, nie otrzymali kontraktu z Narodowego Funduszu Zdrowia. - Błagam i proszę o wsparcie, bo dzieci są najważniejsze. One potrzebują naszej pomocy - mówi ks. Christogonus Nnaemeka Uche.

Sprawa jest poważna. Ostatnio Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu nie otrzymał na kolejne pięć lat kontraktu na ambulatoryjną fizjoterapię, na którą zapisanych jest ponad 2 tys. dorosłych i 150 dzieci. Pacjenci muszą się przepisać do 11 innych placówek. Poradnia Rehabilitacji którą prowadzi Zgromadzenie Synów Niepokalanego Poczęcia jest prawdopodobnie jedyną w mieście, która kieruje pomoc dla dzieci. - Naszym celem była rehabilitacja małych dzieci. Bo taka była potrzeba. Dla dorosłych tego typu placówek jest sporo, dla dzieci nie. Startowaliśmy w konkursie, ale nasza oferta została odrzucona. Mamy trudną obecnie sytuację - informuje ks. Christogonus Nnaemeka Uche. - Szpital na Józefowie też nie otrzymał kontraktu, my też, dlatego sytuacja jest bardzo trudna. Nie mogę zrozumieć dlaczego NFZ wymagał, by wspierać tylko te poradnie, które rehabilitują dorosłych i dzieci - dodał ks. Uche.

Do konkursu NFZ dopuścił 28 podmiotów, kontrakt otrzymało zaledwie 12 z nich. - Liczę, że nasze odwołanie będzie skuteczne. Na sprawę trzeba spojrzeć nie z punktu widzenia prawnego, lecz faktycznych zapotrzebowań - powiedział ks. Uche.

O komentarz poprosiliśmy Andrzeja Troszyńskiego, rzecznika mazowieckiego oddziału NFZ . - Mamy związane ręce przepisami. Konkurs był ogłoszony na fizjoterapię ambulatoryjną. A więc wszystkie placówki, które otrzymały kontrakt muszą przyjąć zarówno dorosłych, jak i dzieci – powiedział Andrzej Troszyński.

Poradnia Rehabilitacji dla Dzieci im. Władysława Basiaka czynna jest od czerwca 2017 roku. Prowadzą ją księża ze Zgromadzenia Synów Niepokalanego Poczęcia. Dzieło powstało po 15 latach ich obecności w Polsce, które sprowadził biskup Jan Chrapek. Konsultacje specjalistyczne udzielają lekarz rehabilitacji, fizjoteraeuta, neurologopeda i psycholog. Prowadzone sa także terapie zaburzeń psychoruchowych, manualnej, tkanek miękkich, czy korekcja wad postawy.

Poradnia Rehabilitacji dla Dzieci mieści się przy Reja 28. W początkowym okresie działalności świadczy usługi płatne. Fundacja Montiana Polonia, która założyła dzieło, stara się od kilku miesięcy o kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4