Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 26 czerwca - św. Josemaría Escrivá de Balaguer, prezbiter
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Ksiądz Biskup pod parasolem

Diecezja Radomska

Ksiądz Biskup pod parasolem

20 kwiecień 2016 / Tekst
- Ważna jest matura, ale najważniejsza jest wieczność. Najważniejsza jest wiara i wierność Chrystusowi. Przyjmijcie zaproszenie od Chrystusa, aby budować Jego Kościół – tymi słowami zwrócił się do maturzystów z Diecezji Radomskiej bp Henryk Tomasik, który przewodniczył Mszy świętej w Bazylice Jasnogórskiej. Dziś kilka tysięcy uczniów klas maturalnych uczestniczyło w Pielgrzymce Maturzystów na Jasną Górę.
foto: ks. Stanisław Piekielnik
foto: ks. Stanisław Piekielnik

W Tygodniu Modlitw o Powołania maturzyści z Diecezji Radomskiej przybyli na Jasną Górę, by prosić Matkę Bożą o właściwe rozeznanie dalszej drogi życiowej, by zawierzyć Jej swoje problemy, troski, by prosić o dobre wybory na przyszłość.

Wielu maturzystów ma już sprecyzowane plany na przyszłość, pozostali jeszcze szukają. Ale jedno jest dla nich pewne - Chcemy poświęcić nasze życie służbie Bogu i ludziom – mówią uczniowie z IV LO w Radomiu.

Centralnym punktem pielgrzymki była Msza św., której przewodniczył bp Henryk Tomasik. W wygłoszonej homilii mówił o zbliżających się Światowych Dniach Młodzieży, ale mówił też o odpowiedzialnej miłości,o odpowiedzialnym zakładaniu rodziny, która może istnieć tylko w oparciu o Chrystusa

Maturzyści dziękując księdzu biskupowi za modlitwę, wsparcie, towarzyszenie im w pielgrzymce do Królowej Polski, podarowali Mu ŚDM-owy Parasol Maturzystów Rocznika 2016. - Życzymy, by Ksiądz Biskup czuł każdego dnia parasol opatrzności Bożej. Życzymy też dobrych ludzi wokół, i tego by czasami ten parasol stał się łodzią, która będzie pomagać pokonywać trudne chwile – mówiła jedna z maturzystek

- Jesteśmy bardzo wdzięczni za te powołania, które są, ale jednocześnie pojawia się niepokój, że jest ich za mało – mówi ks. dr Stanisław Piekielnik z Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezji Radomskiej.

ks. Stanisław Łabendowicz dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezji Radomskiej.

W programie pielgrzymki radomskich maturzystów oprócz wspólnej modlitwy znalazły się także spotkania z kapłanami z Duszpasterstwa Akademickiego i wolontariuszami ŚDM. W trakcie konferencji Małgorzata Sar, nauczycielka z IV LO im. Tytusa Chałubińskiego z Radomia rozdała młodym małe koperty z zaproszeniem do wzięcia udziału w projekcie „Sto na sto”. Na czym on polega – tłumaczy sama pomysłodawczyni.

Najważniejszym momentem modlitewnego spotkania młodych diecezji Radomskiej na Jasnej Górze był Akt Zawierzenia Matce Bożej w Kaplicy Cudownego Obrazu. Hasłem tegorocznej pielgrzymki były słowa: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”.

Materiał dźwiękowy dzięki uprzejmości Radia Jasna Góra.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4