Na antenie: CZŁOWIEK Z BLISKA
Małgorzata Steckiewicz
Patron dnia: 22 sierpnia - Najświętsza Maryja Panna Królowa
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Księża diecezji radomskiej wśród autorów modlitewnika „Weź się i módl”

Diecezja Radomska

Księża diecezji radomskiej wśród autorów modlitewnika „Weź się i módl”

18 lipiec 2019 / Tekst

100 księży, siostry zakonne, osoby świeckie i ponad 700 darczyńców - to oni stworzyli wspólnie modlitewnik “Weź i się módl”. W gronie autorów znaleźli się również księża diecezji radomskiej.

Księża diecezji radomskiej wśród autorów modlitewnika „Weź się i módl”
Stacja7.pl

- To prawdziwe “pospolite ruszenie” ludzi, szturmem do nieba. Nauka prostej modlitwy opracowana przez 100 kapłanów, pomaga na drodze rozwoju w modlitwie - mówi Aneta Liberacka, redaktor naczelna Stacji7.

Skąd pomysł na wydanie akurat modlitewnika? - Zauważyliśmy jak wielką popularnością na naszym portalu cieszą się teksty różnych modlitw, litanii czy rozważań, które zamieszczamy. Uznaliśmy, że ludzie bardzo tego potrzebują, szukają wsparcia w swojej codziennej modlitwie - mówi Andrzej Mitek, manager portalu Stacja7: 

Do napisania tego modlitewnika zaproszono jednak nie jednego kapłana, choćby bardzo znanego i cenionego kaznodzieję, ale aż stu kapłanów, zarówno znanych i rozpoznawalnych duszpasterzy, jak i tych służących modlitwą i słowem w zaciszu klasztornym. Rozważania do modlitewnika napisali m.in.księża diecezji radomskiej: ks. Mariusz Chamerski, Mariusz Wilk, ks. DamianFołtyn, ks. Daniel Glibowski, ks. Wiktor Głuszek, ks. Tomasz Herc, ks. Krzysztof Kołtunowicz, ks. Daniel Reguła, ks. prałat Albert Warso, ks. Krzysztof Wróbel, ks. Paweł Mańturzyk, ks. Stanisław Piekielnik, ks. Grzegorz Wójcik, ks. Maciej Szymański, ks. Marek Adamczyk, ks. Mateusz Czernik, ks. Mateusz Nowak, ks. Michał Podsiadły, ks. Paweł Męcina, ks. Michał Michnicki, ks. Wojciech Pawłowski, ks. Łukasz Bociek, ks. Michał Ulaski, ks. Daniel Wiecheć, ks. Piotr Woszczyk, ks. Damian Zalewski, ks. Marcin Dąbrowski, ks. Daniel Reguła, ks. Łukasz Madej i ks Karol Kostecki znaleźli się w gronie autorów modlitewnika "Weź i się módl".

W modlitewniku znalazło się 365 odcinków przeznaczonych na każdy dzień roku. Wszystkie pogrupowane według myśli, problemów, z którymi najczęściej zmagają się wierni w codziennym życiu, m.in. dom, przyjaźń, kłamstwo, przemijanie, decyzja, radość, rodzice. Każdy z tych tematów-podpowiedzi modlitewnych został opatrzony cytatem z Pisma Świętego, rozważaniem oraz rachunkiem sumienia:

 

- Pomysł był taki, że zaprosimy do tej wspólnej modlitwy tylu kapłanów, ilu zdołamy. Każdy z nas przecież ma swoją grupę zaprzyjaźnionych, wspaniałych księży. W ten sposób, zaczęliśmy pisać do naszych przyjaciół. Okazało się, że każdy z nich z wielką chęcią chce podjąć wyzwanie. Każdy z nich także ma ogromne pragnienie wspólnej modlitwy. Zwłaszcza dziś. Zwłaszcza kiedy wszystkim nam nie jest łatwo - mówi Aneta Liberacka.

Nietypowy był także sposób pozyskania środków na wydanie modlitewnika: redakcja postawiła na crowdfunding, czyli finansowanie społecznościowe. Zaprosiła do zrzutki wszystkich, którzy chcieliby mieć tego typu pomoc w modlitwie. Akcja spotkała się z bardzo pozytywnym odzewem ze strony czytelników i społeczności Stacji7 - dodaje Andrzej Mitek:

 

Modlitewnik jest dostępny w sprzedaży poprzez sklep Dobroci.pl. Będzie również nieodpłatnie rozdawany różnym miejscom, które zgłosiły takie zapotrzebowanie: duszpasterstwom młodzieży, świetlicom środowiskowym, miejscom, gdzie przychodzą ludzie szukając duchowego wsparcia.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4