Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 27 maja - św. Augustyn z Canterbury, biskup
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Kurs dla fotografów i operatorów sprzętu audiowizualnego

Diecezja Radomska

Kurs dla fotografów i operatorów sprzętu audiowizualnego

08 marzec 2019 / Tekst

Kurs odbędzie się 6 kwietnia. Ruszyly zgłoszenia.

Kurs dla fotografów i operatorów sprzętu audiowizualnego
za: pixabay

Tegoroczna edycja Kursu pastoralno-liturgicznego dla fotografów i operatorów sprzętu audiowizualnego odbędzie się w sobotę, 6 kwietnia 2019 r. w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu (ul. Młyńska 23/25). Początek o godz. 9.00, zakończenie ok. 14.00.

Obowiązujące przepisy liturgiczne wymagają ukończenia takiego kursu przez osoby (fotografów i operatorów kamer), które pragną dokumentować celebracje liturgiczne. Celem szkolenia jest przekazanie uczestnikom kursu wiedzy niezbędnej do rejestrowania przebiegu uroczystości liturgicznych. Tematyka kursu obejmuje zagadnienia teoretyczne i praktyczne związane z obecnością fotografów i kamerzystów w kościele podczas liturgii, szczególnie podczas celebracji Mszy św. oraz sprawowania sakramentów (m.in. chrztu świętego, małżeństwa i bierzmowania). Zostaną również poruszone tematy dotyczące rejestrowania uroczystości I Komunii Świętej i liturgii pogrzebowej.

Zajęcia będą odbywały się zarówno na sali wykładowej jak również w kaplicy seminaryjnej, a poprowadzą je eksperci w dziedzinie liturgiki oraz dziennikarze i fotoreporterzy, którzy na co dzień zajmują się dokumentowaniem uroczystości religijnych w Diecezji Radomskiej. Podczas każdej części szkolenia ważnym elementem są pytania zadawane przez uczestników. Potwierdzeniem uczestnictwa w kursie jest zaświadczenie i identyfikator, które będzie można odebrać kilka dni po szkoleniu. Identyfikator należy okazywać gospodarzowi miejsca (np. księdzu proboszczowi) podczas ustalania zasad fotografowania lub filmowania.

Dokumenty potwierdzające ukończenie kursu są ważne bezterminowo i można się nimi posługiwać także poza granicami diecezji radomskiej.

W kursie mogą wziąć udział wszyscy chętni, również spoza Diecezji Radomskiej.

Rejestracja: Należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i przesłać go do organizatora kursu do 1 kwietnia 2019 r. jedną z wybranych metod:

 • poczta elektronicznaTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • poczta tradycyjna: Kuria Diecezji Radomskiej, ul. Malczewskiego 1, 26-610 Radom z dopiskiem: „Kurs dla fotografów”
 • osobiście – kopertę ze zgłoszeniem można zostawić:
  • w budynku Kurii Diecezji Radomskiej (ul. Malczewskiego 1) w Wydziale Katechetycznym (parter)
  • bądź w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu (furta; ul. Młyńska 23/25)

Do zgłoszenia prosimy dołączyć zdjęcie formatu legitymacyjnego (wymiary: 35×45 mm; rozmiar w pliku graficznego: 413×531 pikseli przy 300dpi) opisane imieniem i nazwiskiem. Prócz podania podstawowych danych osobowych (potrzebnych do wystawienia dokumentów) oraz podpisania zgody na przetwarzanie danych osobowych, prosimy o sygnowanie formularza podpisem księdza proboszcza i pieczęcią parafii zamieszkania Uczestnika kursu lub parafii na terenie której działa firma.

Koszt udziału w kursie wynosi 200 zł (płatne na miejscu w dniu kursu). Więcej informacji: ks. Stanisław Piekielnik tel 606 374 948

  • E: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • W: www.diecezja.radom.
Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Lambada

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4