Na antenie: NOCNE ŚWIATŁA
Paweł Krzemiński
Patron dnia: św. Aleksy, wyznawca
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Mają tylko jedno marzenie...

Diecezja Radomska

Mają tylko jedno marzenie...

18 marzec 2018 / Tekst

W Publicznej Szkole Podstawowej nr 33 w Radomiu odbył się drugi turniej charytatywny halowej piłki nożnej na rzecz dziewiętnastoletniego Kamila Wurmańskiego. - Marzymy tylko o tym, żeby Kamil wyzdrowiał. - mówi Anna Wurmańska - mama nastolatka.

Mają tylko jedno marzenie...
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom

Turniej zorganizowany został przez lektorów z parafii Matki Bożej Królowej Świata w Radomiu we współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową nr 33. W sportowych rozgrywkach udział wzięło dwanaście drużyn, które w jakiś sposób związane są z Kamilem. Jedni znają go z wyjazdów oazowych, innych z Kamykiem łączy służba przy ołtarzu. Jeszcze inni uczą się lub pracują w szkole, której absolwentem jest Kamil. Impreza po raz kolejny zjednoczyła miłośników piłki nożnej, którzy oprócz sportowej pasji pokazali swoje dobre serca.

Kamil ma 19 lat. W lipcu 2015 roku w czasie wyjazdu młodzieżowego miał zatrzymanie krążenia i akcji serca. Do tej pory nie ustalono, jaka była przyczyna tego zdarzenia. Wskutek długiej reanimacji nastąpiło niedotlenienie mózgu. Kamil przebywał na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej w Szpitalu Uniwersyteckim na Prokocimiu w Krakowie, następnie w Klinice Budzik. Od sierpnia 2016 Kamil jest już w domu. Po ponad dwuletniej walce Kamil nie mówi, choć wydaje dźwięki: potrafi powiedzieć "mama", stara się powiedzieć "tata". Po kosztownych turnusach rehabilitacyjnych nastąpiła również znaczna poprawa ruchowa. Kamil sam wstaje w wózka inwalidzkiego, rzuca piłką, sam stawia kilka kroków. Wciąż nie ma z nim kontaktu, nie odpowiada na pytania, ale zdaje się być świadomy i chętny do współpracy. Kamyk - główny bohater turnieju wraz z rodzicami obserwował sportowe zmagania kolegów. Jak mówi Anna Wurmańska - mama Kamila - nastolatek może liczyć na swoich kolegów w każdej sytuacji. Odwiedzają go, starają się pomóc i wspierać przyjaciela oraz całą jego rodzinę. Chłopiec cały czas potrzebuje rehabilitacji i wyjazdów na turnusy, które mogą pomóc mu wrócić do zdrowia. Mama Kamila nie kryje wzruszenia i wdzięczności osobom, którym los Kamyka nie jest obojętny. Sama przyznaje, że bliscy Kamila mają tylko jedno marzenie - pragną by nastolatek wrócił do pełni zdrowia:

Turniej to przekazanie swojego wysiłku: fizycznego, organizacyjnego i psychicznego na rzecz Kamila. To również sportowe emocje i zdrowa rywalizacja. - podkreśla ks. Karol Warchoł z parafii Matki Bożej Królowej Świata w Radomiu:

 W rozgrywkach wzięła udział m.in drużyna kleryków z Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu:

Bez pucharu, ale z postanowieniem dalszych treningów i lepszych rezultatów podczas kolejnego turnieju rozgrywki zakończyła drużyna uczniów PSP 33. Uczniowie chcieli pokazać solidarność z Kamilem, który również kończył podstawówkę przy ul. Kolberga:

Nawet jeśli dla uczniów rozgrywki się zakończyły, to mogli kibicować swoim nauczycielom, którzy również stworzyli drużynę. Andrzej Tomczyk - dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 33 w Radomiu cieszy się, że szkoła mogła włączyć się w organizację imprezy:

Na boisku nie mogło zabraknąć drużyny z parafii Matki Bożej Królowej Świata w Radomiu. Koledzy Kamila Wurmańskiego przekonują, że podczas turnieju najważniejsza jest pomoc Kamykowi, a puchary i medale schodzą na dalszy plan:

 Na trybunach zebrało się wielu kibiców:

Podczas meczu wolontariusze zbierali pieniądze na rzecz Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą". Udało się zebrać znaczną kwotę, która przeznaczona zostanie na rehabilitację i leczenie Kamila. Turniej wgrała drużyna AS Roman, którą zebrał dawny lektor naszej parafii w zastępstwo za drużynę z Okuniewa, która wycofała się z turnieju. Drugie miejsce zajęli klerycy Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. Brąz wywalczyła drużyna parafii Matki Bożej Królowej Świata. Na czwartym miejscu uplasowała się drużyna FC Glinice zbudowana wokół lektorów z Dzierzkowa.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4