Na antenie: NOCNE ŚWIATŁA
Paweł Krzemiński
Patron dnia: 20 czerwca - bł. Benigna, dziewica i męczennica
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Mamy nowych kapłanów! (FOTO)

Diecezja Radomska

Mamy nowych kapłanów! (FOTO)

25 maj 2019 / Tekst

- Jeśli będziecie szli za Jezusem, ludzie pójdą za wami do Chrystusa - powiedział do diakonów tuż przed udzieleniem im sakramentu kapłaństwa ks. bp Henryk Tomasik. Dziś w radomskiej katedrze 11 alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu przyjęło święcenia kapłańskie.

- Chory świat potrzebuje dobrych, gorliwych, wręcz świętych kapłanów, aby współczesnemu człowiekowi pokazać drogi prowadzące do zbawienia. "Zabierzmy człowiekowi prawdziwego Boga, a wówczas będzie wierzył w cokolwiek" - mówi jeden z amerykańskich filozofów. Potrzebni, bardzo potrzebni są dobrzy, wręcz święci kapłani, którzy pokażą światu prawdziwego Boga - mówił w homilii ks. bp Henryk Tomasik.

- Radość, ogromna radość z tego, że można wreszcie stanąć przy ołtarzu i sprawować te święte czynności. Niczym nie zasłużyłem na to, a Pan Bóg mnie wybiera. Przez te proste ręce chce obdarzać ludzi ogromem łask, które on daje - mówił po uroczystości ks. Rafał Mierzejewski.

- Emocje są ogromne. Jest świadomość tego, co się wydarzyło, ale do końca to chyba jeszcze nie dotarło do mnie - podzielił się swoimi wrażeniami ks. Tomasz Rokita.

Z kolei ks. Michał Pietrzyk uskrzydlony był bardzo licznym udziałem wiernych w uroczystości. - Gdyby takie święcenia odbywały się raz w tygodniu, to myślę, że żadnych problemów nie byłoby ani w kraju, ani u nas w Kościele - zauważył.

- Wielki dar od Pana Boga, wielkie zobowiązanie. Ja na to czekałem naście lat. Przyszedłem do Wspólnoty Braci Chrystusa Cierpiącego 16 lat temu, a dopiero po 10 latach biskup pozwolił mi pójść tą drogą, więc jest to wyczekane - to słowa o. Pawła Boliboka.

- Ogromna radość z tego daru, ale z drugiej strony uświadomienie sobie swej słabości i niemocy i teraz chodz o to, aby Pan Bóg mógł na tym budować i żeby Jego chwała okazała się w moim życiu. Liczę, że Duch Św. będzie mi pomagał i będzie to Boże kapłaństwo, a nie moje - powiedział o. Roman Zając.

- W momencie, kiedy położyłem się na posadzce i słyszę słowa litanii do Wszystkich Świętych, odczułem błogi spokój. Wszystkie stresy, wszystkie problemy w sercu, wszystko to odpływa. To łaska Ducha Św., która działa w momencie święceń - powiedział ks. Damian Janiszewski.

- To, co się dzisiaj dokonało to nie było postawienie kropki nad 6 latami formacji, ale to jest pewien dwukropek. Dopiero coś się rozpoczyna - powiedział rektor WSD w Radomiu ks. Jarosław Wojtkun.

Razem z neoprezbiterami byli dziś bliscy, przyjaciele, znajomi - wzruszeni, radośni, wdzięczni Bogu za dar kapłaństwa. - Żeby był dobrym księdzem, z ludźmi dla ludzi - to życzenie Adama Zająca, taty o. Romana. - Nikt w rodzinie nie był zaskoczony, że Michał wybrał tę drogę. Każdy był przygotowany, bo od młodych lat był widać, że podąża w tym kierunku - powiedziała Dorota Pietrzyk. Dumna ze swojego brata jest Marysia Czyż. - Będzie wzorem dla mnie. Codziennie rodziną modlimy się za niego - mówiła. Karolina Jończyk wspomniała dziecięce lata swego brata. - Niegrzeczny, taki trochę łobuz, ale to jest mój brat najukochańszy. Jest jeszcze jeden. Obydwóch kocham tak samo.

Wyświęceni dziś księża to: ks. Dominik Borowski z parafii Chrystusa Króla w Radomiu, ks. Piotr Czyż z parafii bł. Annuarity w Radomiu, ks. Patryk Golczyński z parafii Nawiedzenia NMP w Garbatce-Letnisku, ks. Wojciech Jończyk z parafii św. Jacka i św. Katarzyny w Odrowążu, ks. Damian Janiszewski z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Końskich, ks. Przemysław Żmuda z parafii św. Zygmunta w Szydłowcu, ks. Rafał Mierzejewski z parafii Przemienienia Pańskiego w Kazanowie Iłżeckim, ks. Michał Pietrzyk z parafii św. Idziego w Suchej, ks. Tomasz Rokita z parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny i Św. Mikołaja. w Błogiem. To księża diecezjalni. Święcenia otrzymali także ks. Paweł Bolibok i ks. Roman Zając ze Wspólnoty Braci Chrystusa Cierpiącego w Kałkowie. To pierwsi kapłani w historii zgromadzenia. TU można zapoznać się z sylwetkami neoprezbiterów.

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4