Na antenie: Kto rano wstaje...
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: 22 sierpnia - Najświętsza Maryja Panna Królowa
Radio Plus Radom /DIECEZJA/"Margaretki" mają swojego duszpasterza

Diecezja Radomska

"Margaretki" mają swojego duszpasterza

30 styczeń 2018 / Tekst

Apostolat "Margaretka" w diecezji radomskiej ma opiekuna duchowego. Został nim 46-letni ks. Grzegorz Tęcza. Apostolat znany jest na całym świecie z modlitwy za kapłanów.

Ks. G. Tęcza (foto:seminarium.radom.pl)
Ks. G. Tęcza (foto:seminarium.radom.pl)

Ks. Grzegorz Tęcza został diecezjalnym duszpasterzem apostolatu "Margaretka". - W związku z potrzebą duszpasterską objęcia troską grup modlitewnych apostolatu, ksiądz biskup Henryk Tomasik poprosił mnie o objęcie opieką osób, które modlą się za nas kapłanów - mówi duszpasterz, zapowiadając dalszy rozwój dzieła w diecezji radomskiej. Jego celem jest modlitwa za wybranego kapłana czy wspieranie powołań do kapłaństwa i życia zakonnego.

- Istotą apostolatu jest codzienna modlitwa za konkretnych kapłanów. Z pokorą staję wobec nowej rzeczywistości - powiedział ks. Tęcza. Zapowiedział również, że będzie podejmował działania duszpasterskie, których celem będzie rozbudzenia życia duchowego i apostolskiego wśród członków apostolatu i ich rodzin. Od kilku lat w sanktuarium maryjnym w Wysokim Kole odbywają się diecezjalne pielgrzymki apostolatu "Margaretka".

Ks. Grzegorz Tęcza ma 46 lat i pochodzi z Kozienic. Jest ojcem duchownym w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu. Opiekuje się grupą modlitewną "Radość i Nadzieja", która modli się za Radom, jego mieszkańców i całą diecezję. Ks. Tęcza prowadzi także warsztaty pisania ikon w Radomiu, zaangażowany jest w Domowy Kościół Ruchu Światło-Życie, neokatechumenat. Jest również moderatorem Towarzystwa Przyjaciół WSD w Radomiu i opiekunem seminaryjnego koła misyjnego.

Od 1981 roku apostolat „Margaretka” gromadzi wiernych na całym świecie, którzy swoją modlitwą i wyrzeczeniem wspierają ofiarnie kapłanów. Członkami ruchu zostają ludzie o wielkich sercach, którzy pragną chronić kapłanów najskuteczniejszą bronią, jaką jest modlitwa i umacniać swoją osobistą więź z Chrystusem za pośrednictwem Najświętszej Maryi Panny. Centrum Apostolatu Margaretka w Polsce znajduje się od 2009 roku w Warszawie. W kraju jest ponad 20 ośrodków m.in. w Kielcach, Gdańsku, Toruniu, Łomży i Kaliszu.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4