Na antenie: NOCNE ŚWIATŁA
Paweł Krzemiński
Patron dnia: 20 czerwca - bł. Benigna, dziewica i męczennica
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Mężczyźni w drodze do Matki

Diecezja Radomska

Mężczyźni w drodze do Matki

21 maj 2016 / Tekst
Już po raz dziesiąty wyruszyła pielgrzymka mężczyzn do Sanktuarim Matki Bożej Pocieszenia w Starej Błotnicy.
Mężczyźni w drodze do Matki
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom

W X Jubileuszowej Nocnej Pielgrzymce Mężczyzn do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Starej Błotnicy udział wzięło ok. 400 mężczyzn. Wiek, zawód czy stan cywilny tej nocy nie grają roli - najważniejsza jest chęć modlitwy, odnalezienia samych siebie i powierzenia Maryi spraw bliskich sercu:

 

  

Gdy pielgrzymka wyruszała po raz pierwszy udział wzięło w niej kilkudziesięciu mężczyzn. Teraz liczba ta wzrosła do kilkuset. Niektórzy uczestnicy w pielgrzymce mężczyzn do Starej Błotnicy biorą udział od dziesięciu lat, zaszczepiając chęć pielgrzymowania w swoich synach. Fakt ten cieszy ks. kan. Wiesława Lenartowicza - kapelana Rycerzy Kolumba:

 

  

Zanim pątnicy wyruszyli w drogę, w kościele pw Matki Bożej Częstochowskiej odbył się apel, któremu przewodniczył ks. bp Henryk Tomasik. Po odśpiewaniu od godz. 21:00 Apelu Jasnogórskiego, ordynariusz radomski przypomniał zebranym, że wszystkie cnoty budować powinno się z Maryją w sercu:

 

  

Podczas apelu wręczone zostały podziękowania tym, którzy do Starej Błotnicy pielgrzymują od dziesięciu lat, a także tym, którzy mocno angażują się w realizację tego wydarzenia. Podziękowania otrzymali m.in. ks. bp Henryk Tomasik, ks. Wiesław Lenartowicz i Maciej Zwierzyński.

Następnie mężczyźni udali się w 25 kilometrową drogę. Jeden z młodszych uczestników ma zaledwie 12 lat. Jego mama wierzy, że syn pokona trasę, a sama zamierza wyruszyć wraz z pielgrzymką dla kobiet:

 

  

Pielgrzymka według planów ma się zakończyć ok. godz. 6:00 rano Mszą Świętą w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Starej Błotnicy.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4