Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Kinga, dziewica
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Ministranci rywalizowali na boiskach

Diecezja Radomska

Ministranci rywalizowali na boiskach

03 marzec 2018 / Tekst

24 zespoły wzięły udział w finałach XVII Diecezjalnych Mistrzostw Ministrantów w Halowej Piłce Nożnej. Zawody odbyły się w trzech halach sportowych w Radomiu. Zwycięzców wyłoniono w trzech kategoriach wiekowych.

Sportowe zmagania w hali zostały poprzedzone mszą świętą w radomskiej katedrze. Liturgii przewodniczył biskup radomski Henryk Tomasik. Rozgrywki prowadzone były w trzech szkołach: XIII LO im. Polskich Noblistów (lektorzy starsi), III LO im. D. Czachowskiego (lektorzy młodsi) i ZSO nr 6 im. Jana Kochanowskiego (ministranci).

W kategorii lektorzy starsi najlepszą drużyną okazała się parafia św. Jana Chrzciciela w Zakrzewie. Drugie miejsce zajęła parafia św. Andrzeja Boboli w Małęczynie a trzecie: Matki Bożej Królowej Świata w Radomiu. Najlepszym strzelcem (5 bramek) został Jakub Rdzanek z Zakrzewa. Najlepszym zawodnikiem wybrano Jakuba Mędrzyckiego (Małęczyn), zaś tytuł najlepszego bramkarza wpadł w ręce Mikołaja Kołodziejskiego z parafii Matki Bożej Królowej Świata w Radomiu.

W kategorii ministrant (2010-2006) pierwsze miejsce zajęła parafia św. Piotra Apostoła w Radomiu, drugie: Narodzenia N. M. P. w Szydłówku a trzecie: Matki Bożej Różańcowej w Bielisze. Najlepszym strzelcem został Aleks Gumulak (Szydłówek), najlepszym bramkarzem Szymon Frączek (parafia św. Piotra Apostoła w Radomiu), najlepszym zawodnikiem wybrano Piotra Owczarka (Parafia Matki Bożej Różańcowej w Bielisze).

W kategorii lektorzy młodsi (2005-2002) pierwsze miejsce zajęła parafia Świętego Krzyża w Przytyku, drugiej miejsce św. Wawrzyńca w Kunicach a trzecie: św. Doroty w Potworowie. Najlepszym strzelcem został Paweł Czajka (Świętego Krzyża w Przytyku), najlepszym bramkarzem: Patryk Antosik (Św. Wawrzyńca w Kunicach) a najlepszym zawodnikiem Maciej Marcinowski (Św. Doroty w Potworowie).

W eliminacjach diecezjalnych udziały wzięły 124 drużyny. W organizację mistrzostw włączyli się księża: Michał Michnicki, Marcin Gregiel i Krzysztof Kołtunowicz. Zwycięzcy oraz drużyny, które zajęły drugie miejsce pojadą reprezentować naszą diecezję w XIII Mistrzostwach Polski LSO w Piłce Nożnej Halowej o Puchar KNC 1-2 maja 2018 roku w Rzeszowie.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Hotel California"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4