Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Szymon z Lipnicy, prezbiter
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Ministranci zaproszeni do szkoły

Diecezja Radomska

Ministranci zaproszeni do szkoły

20 grudzień 2017 / Tekst

Szkoła Lektora i Szkoła Ministranta to propozycje dla ministrantów z diecezji radomskiej od ich duszpasterzy.

 

Ministranci zaproszeni do szkoły
fot. Radio Plus Radom

Szkoła Lektora jest zaproszeniem dla ministrantów z VII klasy szkoły podstawowej, z gimnazjum i starszych. Chodzi o formację, integrację i doskonalenie w czytaniu Słowa Bożego. - Zobaczyliśmy, że ministranci to niezagospodarowany target duszpasterski w diecezji i że nie wszyscy należą do oazy czy różnych stowarzyszeń, a ministrantów mamy w każdej parafii. Ks. Michał Michnicki wyszedł z inicjatywą, aby zorganizować warsztaty, kurs lektora dla ministrantów po to, żeby poziom posługi ministrantów w naszych parafiach był jeszcze wyższy - mówi moderator diakonii liturgicznej Ruchu Światło-Życie Diecezji Radomskiej ks. Michał Podsiadły.

Zorganizowane zostaną trzy Szkoły Lektora:

I Sesja – 19-21 stycznia 2018 r.

II Sesja – 9-11 lutego 2018 r.

III Sesja – 23-25 lutego 2018 r.

Na koniec uczestnicy otrzymają błogosławieństwo i krzyż lektorski od ks. biskupa.

- Lektor jest ostatnim pośrednikiem między wiernymi a Słowem Bożym. Ważne jest dlatego, aby Słowo Boże było przekazane w sposób odpowiedni. Nauczyłem się na pewno opanowania przy czytaniu Słowa Bożego, aby zostało przekazane w sposób dostojny, aby nie przeinaczyć sensu - mówi Kamil Szczęsny, ministrant  z parafii św. Wacława w Radomiu, który uczestniczył w pierwszej Szkole Lektora. 

Diecezjalny duszpasterz ministrantów ks. Michał Michnicki dostał wiele pozytywnych sygnałów od księży po pierwszej Szkole Lektora. - Księża chwalili swoich ministrantów, że jakość czytania poprawiła się, ale również gorliwość ministrantów. Oni zaczęli przychodzić trochę wcześniej, przygotowywać się do czytania, ale także zaczęli przychodzić w ciągu tygodnia - cieszy się ks. Michnicki.

Koszt to 250 zł. Należy zapisywać się u Diecezjalnego Duszpasterza Ministrantów – ks. Michała Michnickiego do 31 grudnia 2017 r. (drogą telefoniczną: 607 133 787 lub elektroniczną: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Natomiast  w dniach od 1 do 3 czerwca odbędzie się Szkoła Ministranta dla ministrantów młodszych. - Zapraszamy tych ministrantów, żeby stworzyć wspólnotę, udoskonalić swoje umiejętności i powoli podprowadzać ich, aby brali udział w tych inicjatywach, które organizuje Diecezjalne Duszpasterstwo Ministrantów i Diakonia Liturgiczna Ruchu Światło-Życie - mówi ks. Michał Michnicki.

Szkoła Lektora jak i Szkoła Ministranta odbędzie się w domu rekolekcyjnym „Betania” w Pionkach. 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4