Na antenie: W RYTMIE RADOMIA I REGIONU
Beata Okulińska
Patron dnia: 21 sierpnia - św. Pius X, papież
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Mistrzowie zagrają dla Mistrza

Diecezja Radomska

Mistrzowie zagrają dla Mistrza

16 marzec 2018 / Tekst

Mistrzowie Polski ministrantów w halowej piłce nożnej - drużyna parafii Matki Bożej Królowej Świata oraz Publiczna Szkoła Podstawowa nr 33 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu zapraszają po raz drugi na charytatywny turniej piłki halowej. Dochód z imprezy przeznaczony zostanie na rzecz Kamila Wurmańskiego, który stracił sprawność wskutek nieszczęśliwego wypadku.

Mistrzowie zagrają dla Mistrza
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom

Kamil ma 19 lat. W lipcu 2017 roku w czasie wyjazdu młodzieżowego miał zatrzymanie krążenia i akcji serca. Do tej pory nie ustalono, jaka była przyczyna tego zdarzenia. Wskutek długiej reanimacji nastąpiło niedotlenienie mózgu. Kamil przebywał na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej w Szpitalu Uniwersyteckim na Prokocimiu w Krakowie, następnie w Klinice Budzik. Od sierpnia 2016 Kamil jest już w domu. Po ponad dwuletniej walce Kamil nie mówi, choć wydaje dźwięki: potrafi powiedzieć "mama", stara się powiedzieć "tata". Po kosztownych turnusach rehabilitacyjnych nastąpiła również znaczna poprawa ruchowa. Kamil sam wstaje w wózka inwalidzkiego, rzuca piłką, sam stawia kilka kroków. Wciąż nie ma z nim kontaktu, nie odpowiada na pytania, ale zdaje się być świadomy i chętny do współpracy.

Przed zdarzeniem Kamil był bardzo aktywnym nastolatkiem: chodził do liceum ogólnokształcącego, grał w piłkę nożną, tworzył muzykę hip-hopową, jeździł na rowerze i robił zdjęcia. Aby wrócić do pełnej sprawności Kamil musi brać udział w turnusach rehabilitacyjnych. Obecnie najtrudniejsza praca czeka psychologów, neurologów i neurolingwistów.

Już w najbliższą sobotę, 17 marca odbędzie się charytatywny turniej halowej piłki nożnej, z którego dochód przeznaczony zostanie na dalszą rehabilitację Kamila. Na hali sportowej przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 33 w Radomiu zmierzy się dwanaście drużyn:

 • MBKŚ: Drużyna Kamila, jego przyjaciele. Łączy ich wspólna służba przy ołtarzu, sukcesy drużyny i wiele pięknych przedsięwzięć
 • Uczniowie PSP 33: Kolejne pokolenie szkoły, często też ministranci, chcą pomóc starszemu koledze z 33.
 • FC Glinice: Zaprzyjaźnieni sąsiedzi z parafii św. Urszuli
 • Gang z plebanii: Kolejni sąsiedzi z parafii Chrystusa Króla. Wesoły i często wymagający przeciwnik.
 • V LO Traugutta: Koledzy Kamila ze szkoły w której choć krótko, ale zostawił piękny i uśmiechnięty obraz
 • Iskra Okuniew: Ministranci i sportowcy chętni do wyzwań sportowych, ale także by pomóc Kamilowi
 • MBKŚ 2: Młodzi, ambitni, chcą kontynuować poziom starszych kolegów i rozwijać dobre tradycje parafialnej drużyny
 • Nauczyciele PSP 33: Nie tylko klasówki i pytanie to ich świat. Rywalizując sportowo będą pomagać dawnemu wychowankowi.
 • Squadra: Za tą oryginalną nazwą kryje się ekipa dawnych lektorów, gorliwych fanów piłki nożnej a ich dzieci to kolejne pokolenie PSP 33.
 • Seminarium: Klerycy często mają korzenie w grupach liturgicznych, a później jako księża zwykle takie grupy prowadzą. Radomscy klerycy mają też wiele sukcesów w rozgrywkach międzyseminaryjnych.
 • Ekipa sprzątająca: To w większości lektorzy parafii św. br. Alberta
 • Galacticos: Studenci warszawskich uczelni, którzy z ogromną ochotą i radością wracają do rodzinnego Radomia, żeby wspólnie pomóc Kamilowi, a przy okazji aktywnie spędzić czas.

Sobotni turniej rozpocznie się Mszą św. w intencji Kamila i jego rodziny w kościele Matki Bożej Królowej Świata o godz. 8:00. O godz. 9:30 na hali PSP 33 rozpocznie się turniej. Zakończenie imprezy i dekoracja zwycięzców planowane są na godz. 13:00.

Nie zabraknie piłkarskich emocji, a przede wszystkim siły przyjaźni. Podczas turnieju będzie można dowiedzieć się więcej na temat tego, jak pomóc Kamykowi, a także wesprzeć chłopca.

Imprezę patronatem honorowym objęli Biskup Radomski Henryk Tomasik oraz Prezydent Radomia Radosław Witkowski.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4