Na antenie: ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: 17 sierpnia - św. Jacek, prezbiter
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Młodzi na Rynek!

Diecezja Radomska

Młodzi na Rynek!

15 wrzesień 2015 / Tekst
Będzie o. Leon Knabit, Full Power Spirit, RYMcerze i oczywiście koncert Nieziemskie Granie. Już w tę sobotę na Rynku w Radomiu odbędzie się Apel Młodych.

To piąte jubileuszowe spotkanie młodzieży z całej diecezji radomskiej. Tym razem odbędzie się pod hasłem "Światowe Dni Młodzieży - wkręć się!" O Apelu rozmawialiśmy z Urszulą Motyką, Erykiem Markowskim i ks. Bartłomiejem Winkiem.

Wstępem do Apelu będzie Młody Wieczór Filmowy w piątek 18 września o godzinie 20 w Restauracji „Parkowa”. Wyświetlony będzie film „Home Run – Powrót do domu”. To wybór młodych. Oprócz doznań filmowych każdy uczestnik może liczyć na ciepłą herbatę i słodki poczęstunek.

Sobotni program rozpocznie się o godz. 16.30 od spotkania z zespołem RYMcerze. Równolegle w kościele farnym będzie można posłuchać benedyktyna o. Leona Knabita. To jeszcze nie koniec. Na dziedzińcu kurii diecezjalnej spotkają się wolontariusze Światowych Dni Młodzieży. O godz. 18 na scenie na Rynku rozpocznie się koncert Nieziemskie Granie. Wystąpią oczywiście Młodzi z Winkiem i Full Power Spirit. Usłyszymy dobrze znane i lubiane utwory, hymn ŚDM "Błogosławieni miłosierni", będą też niespodzianki. W czasie Apelu Młodych będzie można się wyspowiadać. Kapłani będą od godz. 19 czekali w strefie modlitwy i pojednania na placu przy farze. Będzie można także pomodlić się przed Najśw. Sakramentem. Specjalna sekcja ewangelizatorska wyjdzie także na obrzeża imprezy, by rozmawiać o Bogu. We wspólnej modlitwie i radości młodym towarzyszyć będzie jak co roku ks. bp Henryk Tomasik. Centralnym punktem każdego Apelu Młodych jest adoracja Najświętszego Sakramentu. Tak będzie i tym razem.

Patronem medialnym Apelu Młodych jest Radio Plus Radom.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4