Na antenie: KOŚCIÓŁ WYDARZENIA KOMENTARZE
Weronika Zaguła
Patron dnia: bł. Czesław, prezbiter
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Młodzi w centrum Kościoła

Diecezja Radomska

Młodzi w centrum Kościoła

04 wrzesień 2018 / Tekst

Diecezjalny dzień modlitwy w intencji młodych odbędzie się 3 października w katedrze Opieki Najświętszej Maryi Panny w Radomiu. Dyskutowali o tym księża dziekani podczas konferencji, która odbyła się dzisiaj w kurii diecezjalnej. Przy okazji ordynariusz radomski zaprosił na Apel Młodych, który odbędzie się 15 września na Placu Corazziego w Radomiu.

Biskup radomski Henryk Tomasik poinformował, że konferencja była poświęcona problematyce młodzieży. - Zbliża się synod biskupów poświęcony właśnie młodym, który będzie przebiegał pod hasłem: młodzież, wiara i rozeznanie powołania. To wymaga ogromnego wysiłku modlitewnego. Dlatego 3 października, w dniu rozpoczęcia synodu, uklękniemy przed Najświętszym Sakramentem, w katedrze o godzinie 19.30, aby modlić się w intencji młodych i samego spotkania w Rzymie – powiedział ksiądz biskup.

Po centralnej inauguracji, podobne spotkania, będą się odbywać w poszczególnych dekanatach. Ustalony został szczegółowy kalendarz. Pierwsze nabożeństwo modlitewne odbędzie się 4 października w dekanacie Radom-Centrum. - Tego dnia, we wszystkich kościołach, będziemy modlić się w intencji synodu i młodych. Zachęcam do tego wszystkich. To będzie szczególny dzień duchownej mobilizacji – powiedział ordynariusz radomski.

Bp Tomasik poinformował również, że zostanie wznowiona działalność centrów młodzieżowych w poszczególnych dekanatach. - Powstanie też Diecezjalna Rada Młodych, aby młodzi sami mówili o sobie i inspirowali swoich rówieśników w sprawach wiary – powiedział biskup radomski.

Już 15 września na placu Corazziego w Radomiu odbędzie się Apel Młodych, czyli koncerty muzyki chrześcijańskiej, ale też wspólna modlitwa. Gośćmi specjalnymi będą mim Ireneusz Krosny oraz Wyrwani z Niewoli.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4