Na antenie: PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Katarzyna Kozimor
Patron dnia: bł. Ludwika z Sabaudii, zakonnica
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Młodzież oazowa z Radomia biegnie do Krościenka

Diecezja Radomska

Młodzież oazowa z Radomia biegnie do Krościenka

17 maj 2019 / Tekst

Z Radomia wyruszyła dzisiaj rano biegowa sztafeta do Krościenka. To pierwsza taka inicjatywa w historii Ruchu Światło-Życie Diecezji Radomskiej. W projekcie uczestniczy 20 osób, wśród nich Teresa Kmieć, siostra Heleny - wolontariuszki, która została zamordowana w boliwijskiej Cochabambie w 2017 roku.

Ks. Krzysztof Bochniak jest jednym z organizatorów "Biegu do Mamy". - Biegniemy w intencji wakacyjnych rekolekcji oazowych. Nasz cel na piątek, to dotarcie do Chmielnika. Przed nami 100 kilometrów. Cała zaś trasa liczy 260 kilometrów. To duże wyzwanie, nie tylko sportowe, ale i logistyczne. To kameralna grupa, która liczy 20 osób. Przygotowania do biegu trwały od stycznia - powiedział ks. Bochniak.

W sztafecie bierze udział Teresa Kmieć, siostra Heleny - wolontariuszki, która została zamordowana w boliwijskiej Cochabambie w 2017 roku. - Jestem w Ruchu Światło-Życie. Lubię też biegać. Przez udział w sztafecie chcę duchowo przygotować się do wyjazdu do Afryki, gdzie będziemy prowadzić rekolekcje w Kenii i Tanzanii w ramach diakonii misyjnej. W sumie spędzę tam dwa miesiące. Przez oazę odnajduję drogę do Boga - powiedziała uczestniczka sztafety.

Weronika Filipowska jest z parafii św. brata Alberta w Radomiu. - Lubię aktywnie spędzać czas wolny, lubię biegać, również w szczególnych intencjach. W czasie przygotowań, nie tylko trenowałam, ale i słuchałam konferencji - powiedziała biegaczka.

Wśród uczestników sztafety jest Bartek Młynarski z parafii św. Bartłomieja we Wsoli koło Radomia. - To wyzwanie to coś nowego. Lubię biegać, ale nigdy nie myślałem, że wezmę udział w takim grupowym projekcie duszpasterskim. To również element świadectwa naszej wiary - powiedział uczestnik sztafety.

W biegu udział bierze także Mateusz Różański z parafii św. Stefana w Radomiu. - Dam z siebie wszystko, dla chwały Pana. Biegniemy do Niepokalanej w Krościenku. Kościół XXI wieku to nie tylko starsze panie w pierwszych ławkach w kościele, ale to coś więcej, to także ludzie młodzi - powiedział radomianin.

Sztafeta ma dotrzeć do Centrum Ruchu Światło-Życie w Krościenku w najbliższą niedzielę.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4