Na antenie: NOCNE ŚWIATŁA
Paweł Krzemiński
Patron dnia: 21 sierpnia - św. Pius X, papież
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Mniej ekranu, więcej rodziny

Diecezja Radomska

Mniej ekranu, więcej rodziny

22 grudzień 2015 / Tekst

Święta Bożego Narodzenia to czas spotkania z Bogiem i bliskimi, a nie przesiadywania przed telewizorem lub komputerem. Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Radomskiej zaprasza do udziału w kampanii „Czas Świąt: mniej ekranu, więcej rodziny". 

Mniej ekranu, więcej rodziny
fot. www.mniejekranu.pl

Ogólnopolska inicjatywa przypomina o potrzebie czasu dla rodziny, szczególnie w Święta Bożego Narodzenia. Organizatorzy, czyli portal RodzinaiMedia.pl przekonuje, że media cyfrowe mogą uzależniać, są także łatwo dostępnym źródłem szkodliwych treści, np. pornografii. Przede wszystkim nadużywanie korzystania z mediów osłabia więzi rodzinne, wzmacnia konsumpcjonizm, wpływa negatywnie na wyniki w nauce. Pośrednio przesiadywanie przed telewizorem szkodzi zdrowiu. Prowadzi do otyłości, wad postawy, problemów ze wzrokiem i słuchem. Akcja nie tylko zniechęca do oglądania w święta telewizji, ale także proponuje alternatywne formy spędzania czasu. Każda minuta przed ekranem może być podarowana najbliższym. Chodzi o wspólne spacery, grę w gry planszowe, wspólne spożywanie posiłków, czytanie dzieciom. Warto ustalić domowe zasady korzystania z mediów elektronicznych, zainstalować w komputerze program kontroli rodzicielskiej, włączać telewizor tylko na czas planowanego oglądania programów. Jeśli zastanawiamy się nad kupnem prezentów, nie musimy wybierać sprzętów elektronicznych. Zamiast smsów możemy wysłać życzenia metodą tradycyjną i wypisać je na kartce świątecznej.

O inicjatywie mówi duszpasterz rodzin diecezji radomskiej ks. Sławomir Adamczyk i diecezjalny doradca życia rodzinnego Małgorzata Górka:

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4