Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 21 maja - św. Jan Nepomucen, prezbiter i męczennik
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Mniej samotni przed ołtarzem

Diecezja Radomska

Mniej samotni przed ołtarzem

08 grudzień 2016 / Tekst

W niedzielę w Jasionnie k. Białobrzegów odbędzie się Msza Św. dla osób samotnych, poszukujących dobrego męża, dobrej żony, dla rozwiedzionych, opuszczonych i dla tych, którzy boją się starości. To nie jednorazowa inicjatywa, ale początek cyklu. 

Mniej samotni przed ołtarzem
fot. www.flickr.com/BostonCatholic

Takie Msze Św. sprawowane będą w każdą drugą niedzielę miesiąca o godz. 19 w kościele Zwiastowania NMP w Jasionnie. Białobrzeska wieś nie jest miejscem zupełnie przypadkowym. W pięknym drewnianym kościółku znajduje się słynący łaskami obraz Matki Bożej. Patronką jest Matka Boża Szkaplerzna i św. Józef, który jest skądinąd orędownikiem w trudnych sprawach, wstawia się za ludzi samotnych i poszukujących dobrego męża lub żony. 

Na pomysł wpadł ks. Sławomir Matyga, proboszcz w Jasionnie i Katarzyna Goździk, koordynatorka miejscowego wolontariatu. Zauważyli, to co oczywiste, że każdy pragnie miłości, a samotność boli. Dlatego warto oddać swoje tęsknoty, niepokoje Bogu.  - Jak się okazuje wszyscy dookoła mówią, że świetnie sobie radzą, a tak naprawdę ta samotność jest w czterech ścianach. Najtrudniej jest mówić o tym dookoła, a w ciszy kościoła jest najbezpieczniej. W takim miejscu najfajniej jest się ze sobą spotkać. Kto wie, może po drugiej stronie ławki będzie siedzieć właśnie ta osoba - mówi Katarzyna Goździk. - Każde takie spotkanie będzie specjalne. To nie tylko Msza Św. To także modlitwa przed Najśw. Sakramentem. Będzie czas na modlitwę wspólnotową i indywidualną. Będziemy też chcieli, żeby każdy otrzymał indywidualne błogosławieństwo Najśw. Sakramentem. To rzecz wyjątkowa, bo każdy czuje wtedy, że osobiście spotkał Pana Boga - dodaje ks. Sławomir Matyga.

To nowa inicjatywa w diecezji radomskiej, która nawiązuje do ogólnopolskiego przedsięwzięcia, zapoczątkowanego w 2009 roku przez Katarzynę i Tomasza Jaroszów. Najpierw były Msze Św., następnie powstał www.dla-samotnych.pl.  Msze Św. dla samotnych sprawowane są m.in. w Warszawie, Toruniu, Sopocie, Łodzi, Wrocławiu czy Olsztynie.

O szczegółach inicjatywy można przeczytać tu.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Lambada

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4