Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 22 sierpnia - Najświętsza Maryja Panna Królowa
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Moc atrakcji na Diecezjalnych Dniach Młodych

Diecezja Radomska

Moc atrakcji na Diecezjalnych Dniach Młodych

21 maj 2019 / Tekst

Diecezjalne Dni Młodych odbędą się w dniach 14-16 czerwca w Muzeum Wsi Radomskiej. Organizatorzy spodziewają się ok. 2 tys. uczestników, którzy będą nocować w namiotach na terenie skansenu. Do 2 czerwca w parafiach trwają zapisy. Organizatorzy zapewniają pełne wyżywienie i opiekę medyczną.

Ks. Mariusz Wilk, diecezjalny duszpasterz młodych podkreślił, że Diecezjalne Dni Młodych będą wydarzeniem historycznym. - W Muzeum Wsi Radomskiej spotkają się na cały weekend młodzi z całej diecezji radomskiej. Będzie to nie tylko czas wspólnej modlitwy i duchowego wzrostu, ale przede wszystkim czas młodzieńczej jedności i radości. To także okazja, aby wyrazić naszą wdzięczność Bogu za tegoroczne Światowe Dni Młodzieży. Wydarzenie będzie namiastką tego, co przeżywaliśmy w Panamie – osobiście i w duchowej łączności z młodymi z całego świata - powiedział ks. Mariusz Wilk.

Otylia Sałek z Rady Młodzieżowej Diecezji Radomskiej i fundacji Młodzi Radom dodaje, że podczas wydarzenia młodzi będą wspólnie modlić się oraz spotykać się z fantastycznymi gośćmi. - Będzie można wziąć udział w warsztatach i ciekawych konferencjach. Z koncertami pojawią się u nas Jak Najbardziej, Good God, Łukasz „Wieczny” Wieczorek, Full Power Spirit i TAU. W niedzielę Dni Młodych zakończymy wielkim rodzinnym festynem i koncertem Arki Nowego - powiedziała Otylia Sałek.

W sobotnim planie przed i po południu znajdą się obszerne bloki warsztatowe o bardzo szerokiej tematyce. Każdy uczestnik będzie mógł zdecydować, na które spotkanie się wybierze. Są to warsztaty specjalistyczne z różnych dziedzin: od fotografii i śpiewu przez komunikację i budowanie wizerunku po kurs samoobrony czy pierwszej pomocy. Do wyboru jest kilkanaście grup warsztatowych.

Do udziału zaprasza bp Henryk Tomasik. - Zapraszam młodzież całej diecezji: uczniów ostatnich klas szkół podstawowych, ostatnich klas gimnazjów oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych, a także studentów, służbę liturgiczną, młodzież zrzeszoną w KSM, Ruchu Światło-Życie, członków scholi i zespołów muzycznych oraz innych młodzieżowych grup parafialnych. Szczególne zaproszenie kieruję do młodzieży, która w tym roku przyjęła lub przyjmie sakrament bierzmowania. Serdecznie zapraszam do udziału w Dniach Młodych księży, siostry zakonne, katechetów i opiekunów świeckich z grupami młodzieży – zachęca ordynariusz radomki.

W wydarzeniu mogą wziąć udział osoby w wieku 14-25 lat. Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w DDM za zgodą rodziców. Zapisy prowadzą księża w parafiach.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4