Na antenie: NOCNE ŚWIATŁA
Paweł Krzemiński
Patron dnia: św. Aleksy, wyznawca
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Msza Św. dla kobiet

Diecezja Radomska

Msza Św. dla kobiet

12 maj 2019 / Tekst

W poniedziałek w kościele św. Wacława na Starym Mieście w Radomiu sprawowana będzie Msza Św. dla kobiet.

Msza Św. dla kobiet
fot. J.Szczechowski/Radio Plus Radom

 Inicjatywa wpisana jest w ogólnopolski projekt "Urzekająca".  - To projekt katolicki, skierowany do kobiet, który zrodził się z potrzeby serca i z chęci odkrywania kobiecego serca, zgodnie z zamysłem Pana Boga. Jest to inicjatywa od kobiet dla kobiet. W tym programie pragniemy odkrywać kobiecość, do jakiej powołał nas Pan Bóg na wzór najpiękniejszej i najdoskonalszej z niewiast - na wzór Maryi - wyjaśnia Barbara Kobylarczyk.

W Radomiu odbyły się już dwa spotkania z cyklu "Urzekająca kawa". - Zaczynamy od modlitwy, na wstępie jest też pół godziny przy kawie i ciastku, żeby poznać się, porozmawiać. Te spotkania zakładają wymianę doświadczeń. Jest dana tematyka, bo "Urzekająca" ma swój program. Radomską specyfiką są osoby prowadzące w danym temacie i po ich wystąpieniu jest czas na wypowiedzenie się - mówi Barbara Kobylarczyk. W dotychczasowych spotkaniach uczestniczyło 90-120 kobiet. - "Urzekająca kawa" daje mi bardzo wiele radości. Te spotkania są czymś niesamowitym, bo jest nas tak dużo, rozmawiamy ze sobą, dzielimy się i ja sama po tych spotkaniach chcę i staram się żyć według tego projektu. Wspieramy się w tym celu, by być na wzór Maryi - mówi Joanna Puk. - Spotkania te to taka nowoczesność w tradycji. Po którymś spotkaniu panie pięknie cytowały kardynała Wyszyńskiego. To jest II poł. XX wieku, a jego teksty pięknie funkcjonują też w dzisiejszej perspektywie. Rzeczywiście można odkrywać tę nowoczesną obecność kobiety w Kościele przez tradycję, jaką daje też Kościół - dodaje duszpasterz grupy ks. Krzysztof Bochniak. "Urzekająca kawa" odbywa się w ostatni czwartek miesiąca w "Arce" przy ul. Chrobrego 7/9.

Nowość to Msza Św. dla kobiet. To już w poniedziałek 13 maja. Całość rozpoczyna się o godz. 19.30. Oprócz Eucharystii będzie można adorować Najśw. Sakrament, wziąć udział w nabożeństwie majowym, wysłuchać konferencji "Silna i zdecydowana jak Maryja".

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4