Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: 19 czerwca - święci męczennicy Gerwazy i Protazy
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Msza za 25 Radia Plus Radom

Diecezja Radomska

Msza za 25 Radia Plus Radom

16 wrzesień 2018 / Tekst

- Prosimy Boga, by tylko prawda była treścią form medialnych przekazu – modlił się biskup radomski Henryk Tomasik, który 16 września celebrował mszę świętą w katedrze Opieki Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia wierni modlili się za wszystkie media z racji obchodzonego Światowego Dnia Środków Społecznego Przekazu oraz za 25 lat Radia Plus Radom. Na liturgii zgromadzili się m.in. pracownicy rozgłośni wraz z rodzinami.

W homilii biskup Tomasik dziękował tym, którzy służą w przekazywaniu ewangelicznej Prawdy. Nawiązał też do orędzia papieża Franciszka z okazji 52. Światowego Dnia Środków Społecznego Przekazu. - Ojciec Święty podjął bardzo trudny temat fałszywych informacji, przekazywanych w różnych mediach. To bolesne zjawisko, które papież Franciszek nazywa dramatem dezinformacji. To dyskredytowanie drugiego człowieka. To niszczenie wspólnoty. Modlimy się, by we wszystkich mediach dominowała prawda i szacunek dla człowieka – mówił ordynariusz radomski.

Biskup podziękował wszystkim, którzy służą dobru i przekazują prawdę. - Dziękujemy za nasze Radio Plus. Dzięki temu przekazowi możemy uczestniczyć w modlitwie, poznawać Ewangelię, życie Kościoła, ale także wydarzenia, które wokół nas się dokonują. To Radio służy prawdzie i tworzeniu dobrych relacji. Dzisiaj modlimy się za wszystkie media. Dziękuję za rzetelny przekaz. Dzięki pracy ludzi mediów, świat stał się bliski. Prosimy Boga, by tylko prawda była treścią tych form przekazu – powiedział biskup Henryk Tomasik.

Dyrektor Radia Plus Radom ks. Jacek Wieczorek mówił na zakończenie mszy świętej, że założyciel rozgłośni ks. biskup Edward Materski, 25 lat temu, z odwagą wizjonera, widział w radiu ambonę, z której można nauczać, katechizować i budowę wspólnotę, która przekracza mury jednej świątyni. - Wspólnie tu z obecnym ks. Markiem Janasem, zebrał grono wolontariuszy, którzy z pasją uczyli się warsztatu dziennikarskiego – powiedział ks. Wieczorek.

Na koniec liturgii zostały wręczone pamiątkowe medale z okazji 25 lat Radia Plus Radom. Otrzymali je duszpasterze parafii katedralnej w Radomiu za możliwość codziennych transmisji mszy świętych, Krzysztof Sadurski, prezes Południowo-Mazowieckiego Banku Spółdzielczego w Jedlińsku za wsparcie działalności ewangelizacyjnej oraz redakcje Gościa Niedzielnego i Portalu Diecezji Radomskiej.

Msza święta była transmitowana przez Radio Plus Radom i TV Dami.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4