Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Szymon z Lipnicy, prezbiter
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Muzyką do Nieba w Skarżysku-Kamiennej

Diecezja Radomska

Muzyką do Nieba w Skarżysku-Kamiennej

02 czerwiec 2019 / Tekst

Propagowanie muzycznych form ewangelizacji i jedności chrześcijańskiej było głównym celem XII Integracyjnego Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej "Muzyką do Nieba". Impreza odbyła się w sanktuarium maryjnym w Skarżysku-Kamiennej. Uczestniczyło w niej 16 zespołów i solistów. Gwiazdą festiwalu był zespół NiemaGotu.

Ks. Rafał Widuliński
Ks. Rafał Widuliński

W kategorii solistów pierwsze miejsce zajęła Maja Zagrodzka z Kielc. Druga była Aleksandra Zagórska ze Skarżyska-Kamiennej, a trzecia Amelia Zagrodzka z Kielc. W kategorii zespołów pierwszego miejsca nie przyznano. Na drugium podium uplasowała schola młodzieżowa z parafii św. brata Alberta w Skarżysku-Kamiennej, a na trzecim zespół muzyczny ze Szkoły Podstawowej nr 1 ze Skarżyska-Kamiennej. Uczestników festiwalu oceniała komisja w składzie: ks. Andrzej Zarzycki, Ewa Krakowiak i Monika Walczak.

Celem festiwalu było nie tylko propagowanie muzycznych form ewangelizacji i jedności chrześcijańskiej, ale również prezentacja dorobku solistów i zespołów tworzących w duchu chrześcijańskim oraz integracja niepełnosprawnych wykonawców i środowisk młodzieży katolickiej.

W przeglądzie udział wzięli: ZPRW Skarżysko-Kamienna, SOSW nr 2 Skarżysko-Kamienna, Zespół Placówek Opieki, Wychowania i Interwencji Kryzysowej "Przystań", Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Skarżysku, Warsztaty Terapii Zajęciowej Szydłowiec, Dzienny Środowiskowy Dom Pomocy Społecznej, Zespół Placówek Oświatowych nr 3, Przedszkole z oddziałami integracyjnymi nr 12, oraz dwa Warsztaty Terapii Zajęciowej ze Skarżyska-Kamiennej.

WTZ Szydłowiec
Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4