Na antenie: ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: 18 sierpnia - bł. Sancja Szymkowiak, zakonnica
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Myślał o samobójstwie, dzisiaj ewangelizuje

Diecezja Radomska

Myślał o samobójstwie, dzisiaj ewangelizuje

11 marzec 2015 / Tekst

Masz jedno życie, powtórki nie będzie. Takie hasło przyświeca organizatorom rekolekcji wielkopostnych, które odbywają się w Zespole Szkół Technicznych w Radomiu. Organizatorem jest parafia św. Wacława w Radomiu.

Gościem rekolekcji jest hip-hopowiec Piotr Plichta "Poison". - Brałem narkotyki. Kradłem. Krzywdziłem ludzi. Stoczyłem się na samo dno. Miałem myśli samobójcze. Ale jeden dzień zmienił w moim życiu wszystko. Wystarczyło spojrzenie w lustro, kiedy dostrzegłem w sobie trupa. Wystarczyło zawołanie do Boga z dna otchłani. Bóg odpowiedział w najgorszym momencie mojego życia - mówił Piotr Plichta.

Dziś rapuje o Bogu, o wartościach chrześcijańskich. Występuje w całej Polsce z innymi raperami chrześcijańskimi. - Bez Boga moje życie nie miałoby sensu. Jest cudem, bo zostałem ocalony i wyzwolony - mówił hip-hopowiec:

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Główna myśl, jaka towarzyszy mu podczas spotkań z młodzieżą to słowa: "Masz jedno życie, powtórki nie będzie". - Staram się w ciągu 45 minut przekonać młodzież, że Bóg istnieje. Moje życie jest tego przykładem. Muzyka to dobra płaszczyzna by to pokazać. Kiedyś brałem narkotyki, a dzisiaj największym moim "odurzeniem" jest Bóg - mówił Piotr Plichta. - O miłość trzeba walczyć całe życie, bo nienawiść przychodzi zbyt łatwo - dodał muzyk.

Ks. Maciej Gizicki z parafii św. Wacława w Radomiu powiedział, że pomysł rekolekcji jest prosty. - Ewangelizacja przez świadectwo. To pociąga młodych ludzi, kiedy widząc człowieka, który doświadczył miłości Boga - powiedział ks. Gizicki.

Forma rekolekcji spodobała się uczniom Zespołu Szkół Technicznych w Radomiu. - Znieczulica ogarnia nas wszystkich, dlatego takie spotkania z ludźmi, którzy doświadczyli czegoś niesamowitego, są bardzo ubogacające - powiedział Mateusz Kilian. Z kolei Bartłomiej Zielonka przyznał, że nie jest człowiekiem silnej wiary, ale cieszy się, że są ludzie, którzy pokazują wartościowy świat. Rekolekcje potrwają do piątku.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4