Na antenie: ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: bł. Czesław, prezbiter
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Najpierw zdjęcia, potem piknik

Diecezja Radomska

Najpierw zdjęcia, potem piknik

07 czerwiec 2016 / Tekst
Jeszcze tylko jutro można nadsyłać zdjęcia na konkurs fotograficzny z okazji 25. rocznicy wizyty św. Jana Pawła II w Radomiu.
Najpierw zdjęcia, potem piknik
fot. https://www.facebook.com/dkradom

Konkurs organizuje środowisko związane z Ruchem Światło - Życie. Mogą w nim wziąć udział mieszkańcy diecezji radomskiej. Wystarczy odszukać i przesłać fotografie związane z pobytem papieża w Radomiu. Tematyka jest szeroka. Mogą to być np. rodzinne przygotowania do spotkania z Janem Pawłem II, wystrój miasta 4 czerwca 1991 roku itp. Fotografie należy przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Najlepsze zostaną wydrukowane w dużym formacie i zaprezentowane na specjalnie przygotowanej z tej okazji wystawie podczas pikniku sportowo-integracyjnego na boisku przy Publicznym Gimnazjum nr 8 w Radomiu przy ul. Piastowskiej 17.

Piknik odbędzie się w najbliższą sobotę w godz. 13 -17. Jednym z głównych punktów programu będzie piłkarski pojedynek księży z ojcami i synami. Te spotkania to już oazowa tradycja. Zwykle wygrywają księża, ale może tym razem będzie niespodzianka... Wszyscy zawodnicy liczą na gorący doping. Mecz to nie jedyna atrakcja. Będą zabawy integracyjne, artystyczne oraz zawody sportowe z nagrodami dla całej rodziny. Na pikniku odnajdą się też fani koszykówki i łucznictwa. Organizatorzy zaproszą także do gry papieskiej.

Zarówno konkurs jak i piknik są częścią projektu "Pod prąd", finansowanego z budżetu gminy miasta Radomia. Poozytywne propozycje mają przeciwdziałać wszelakim uzależnieniom. Są też realizacją przesłania św. Jana Pawła II z pielgrzymki do Polski w 1991 roku.

O projekcie rozmawialiśmy z moderatorem diecezjalnym Ruchu Światło - Życie ks. Grzegorzem Lipcem i wiceprezesem Stowarzyszenia Światło - Życie Michałem Podlewskim.

Przedsięwzięciu patronuje Radio Plus Radom.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4