Na antenie: NOCNE ŚWIATŁA
Paweł Krzemiński
Patron dnia: 19 sierpnia - św. Sykstus III, papież
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Nasi srebrni ministranci

Diecezja Radomska

Nasi srebrni ministranci

03 maj 2016 / Tekst
Ministranci z parafii św. Brata Alberta na radomskim Prędocinku zostali wicemistrzami XI Mistrzostw Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w halowej piłce nożnej w Rzeszowie. Zwyciężyli zawodnicy z Opatowa.
Nasi srebrni ministranci
fot. www.facebook.com/ksmtv

Radomska drużyna odniosła niebywały sukces w kategorii Lektorów Starszych. Na szczególne pochwały zasługuje bramkarz Adrian Czubak, który w sześciu meczach puścił zaledwie dwie bramki. Został zresztą uznany najlepszym bramkarzem turnieju.

Ministranci z Prędocinka zdobyli srebro, choć nie byli w żadnej mierze faworytami. Wystartowali w mistrzostwach dzięki dzikiej karcie jako 44. drużyna turnieju. Nie dostali się bezpośrednio na mistrzostwa, ponieważ w rozgrywkach diecezjalnych zajęli 5-6. miejsce. Czuli niedosyt tym bardziej, że w grupie ograli późniejszych mistrzów. Udało się im jednak dostać na turniej, przepracowali diecezjalną porażkę. Choć kluczem do sukcesu nie było jedynie udoskonalenie techniki gry, czy dobra strategia, ale dbałość o duszę. Ministranci podczas każdego meczu pozostawali w łasce uświęcającej. - Niesłychane było to, że przy wyjeździe na te mistrzostwa Polski ministranci sami o siebie zadbali i też się napominali, żeby pojechać w łasce uświęcającej - przyznał trener i opiekun drużyny ks. Daniel Glibowski.

W drużynie był duch modlitwy, ale też jedności. - Piękna jedność drużyny w każdym meczu. Graliśmy do końca o zwycięstwo. Tragicznym momentem była ciężka kontuzja złamania miednicy kapitana Jakuba Krzepisza w walce o ćwierćfinał. Dla niego też chłopaki grali o półfinał, o finał. Bez takiego mocnego punktu oni wierzyli nadal, że z Bogiem dadzą radę. Drużyna, na którą nikt nie liczył, która pojechała z dziką kartą, ale z Bogiem w sercu, zdobyła wicemistrzostwo. Dokonały się tak wielkie rzeczy. Wierzę, że ci ministranci na całe życie zapamiętają, że z łaską Bożą można zwyciężyć zawody nie tylko piłkarskie, ale i życiowe. Jesteśmy dumni, ale przede wszystkim chwalimy Boga za to, że to jest Jego dzieło, Jego sukces - dodał ks. Daniel. Ministranci mogli liczyć także na doping na hali niedawnych rywali: kolegów z parafii św. Stefana w Radomiu, Matki Bożej Królowej Świata w Radomiu, z Jastrzębia oraz parafii Zesłania Ducha Świętego w Radomiu.

Ogromne gratulacje!!!

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4