Na antenie: W RYTMIE RADOMIA I REGIONU
Beata Okulińska
Patron dnia: 13 grudnia - św. Łucja, dziewica i męczennica
Pochmurno

0°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 86%

Wiatr: 16.09 km/h

 • 13 Gru 2018

  Rain And Snow 0°C -1°C

 • 14 Gru 2018

  Pochmurno 0°C -2°C

Radio Plus Radom /DIECEZJA/Nauczyciele świadkami Światła!

Diecezja Radomska

Nauczyciele świadkami Światła!

17 grudzień 2017 / Tekst

- Niech kiedyś powiedzą o nas: pojawił się człowiek posłany od Boga, aby zaświadczyć o Światłości. - powiedział do nauczycieli bp Piotr Turzyński. W niedzielę, 17 grudnia w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu nauczyciele i wychowawcy brali udział w Adwentowym Dniu Skupienia.

Nauczyciele świadkami Światła!
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom

Spotkanie rozpoczęło nabożeństwo pokutne i adoracja Najświętszego Sakramentu. Kolejnym punktem było spotkanie z Dorotą Tułasiewicz - kuzynką bł. Natalii Tułasiewicz.

Bł. Natalia Tułasiewicz czasie II wojny światowej w 1943 r. wyjechała jako pełnomocnik – emisariusz Rządu Londyńskiego i świecki apostoł do Hanoweru, by pomagać przerażonym i zagubionym pracownikom przymusowym. Słaba fizycznie, silna duchem, po wielu godzinach codziennej, ciężkiej pracy w fabryce, realizowała w skrajnie trudnych warunkach, posługę religijno-społeczno-oświatową. W wyniku dekonspiracji po wizycie kuriera z Polski więziono ją w Hanowerze, potem w Kolonii. W toku śledztwa była torturowana. W 1944 r. odesłano ją z wyrokiem śmierci do obozu w Ravensbrück. Wycieńczona ciężką fizyczną pracą, gruźlicą, głodem, nie ustała w swojej misji ewangelizacyjnej. Dla niej porzuciła marzenia o powojennej pracy literacko-apostolskiej. Natalia Tułasiewicz zginęła w komorze gazowej 31 marca 1945 r. Kościół potwierdził wielkość heroicznych cnót i świętość ofiary Natalii aktem beatyfikacyjnym 13 czerwca 1999 roku w Warszawie w czasie VI pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny.

Po spotkaniu nauczyciele i wychowawcy wzięli udział we Mszy św. pod przewodnictwem ks. bp. Piotra Turzyńskiego. W homilii biskup przypomniał zebranym, jak ważna jest ich misja - niesienie prawdy o Świetle. - Jest Światło, które zwycięża ciemności. Warto zapytać siebie: "Jaką niesiemy nowinę?". Nie tylko chodzi o to, co głosimy na lekcjach, ale także o to, jaką nowinę głosimy naszym życiem, decyzjami, naszym słowem. - podkreślał biskup Turzyński:

- Niech kiedyś powiedzą o nas: pojawił się człowiek posłany od Boga, aby zaświadczyć o Światłości. Takim człowiekiem była bł. Natalia. - zakończył homilię bp Turzyński.

Dla nauczycieli, którzy wzięli udział w Adwentowym Dniu Skupienia była to okazja do wyciszenia i skupienia, którego czasem brakuje we współczesnym świecie. Uczestnicy przyznają również, że bł Natalia Tułasiewicz może być dla nich wzorem:

Spotkanie zorganizowane zostało przez Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców Diecezji Radomskiej.

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

0°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 86%

Wiatr: 16.09 km/h

 • 13 Gru 2018

  0°C -1°C

 • 14 Gru 2018

  0°C -2°C

ARTYSTA TYGODNIA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 11 32
Cerrad Czarni Radom 10 21
ONICO Warszawa 11 21
Jastrzębski Węgiel 10 19
PGE Skra Bełchatów 10 18
Aluron Virtu Warta Zawiercie 10 17
Stocznia Szczecin 9 15
Trefl Gdańsk 10 14
Indykpol AZS Olsztyn 10 13
GKS Katowice 10 12
Chemik Bydgoszcz 9 11
Cuprum Lubin 11 8
MKS Będzin 11 6
Asseco Resovia Rzeszów 10 6

POLECAMY

230x190 4

40. PIELGRZYMKA RADOMSKA