Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 20 marca - św. Aleksandra, męczennica
Pochmurno

-5°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 72%

Wiatr: 17.70 km/h

  • 20 Mar 2018

    Pochmurno -1°C -6°C

  • 21 Mar 2018

    Częściowe zachmurzenie 0°C -7°C

Radio Plus Radom /DIECEZJA/Nauczyciele świadkami Światła!

Diecezja Radomska

Nauczyciele świadkami Światła!

17 grudzień 2017 / Tekst

- Niech kiedyś powiedzą o nas: pojawił się człowiek posłany od Boga, aby zaświadczyć o Światłości. - powiedział do nauczycieli bp Piotr Turzyński. W niedzielę, 17 grudnia w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu nauczyciele i wychowawcy brali udział w Adwentowym Dniu Skupienia.

Nauczyciele świadkami Światła!
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom

Spotkanie rozpoczęło nabożeństwo pokutne i adoracja Najświętszego Sakramentu. Kolejnym punktem było spotkanie z Dorotą Tułasiewicz - kuzynką bł. Natalii Tułasiewicz.

Bł. Natalia Tułasiewicz czasie II wojny światowej w 1943 r. wyjechała jako pełnomocnik – emisariusz Rządu Londyńskiego i świecki apostoł do Hanoweru, by pomagać przerażonym i zagubionym pracownikom przymusowym. Słaba fizycznie, silna duchem, po wielu godzinach codziennej, ciężkiej pracy w fabryce, realizowała w skrajnie trudnych warunkach, posługę religijno-społeczno-oświatową. W wyniku dekonspiracji po wizycie kuriera z Polski więziono ją w Hanowerze, potem w Kolonii. W toku śledztwa była torturowana. W 1944 r. odesłano ją z wyrokiem śmierci do obozu w Ravensbrück. Wycieńczona ciężką fizyczną pracą, gruźlicą, głodem, nie ustała w swojej misji ewangelizacyjnej. Dla niej porzuciła marzenia o powojennej pracy literacko-apostolskiej. Natalia Tułasiewicz zginęła w komorze gazowej 31 marca 1945 r. Kościół potwierdził wielkość heroicznych cnót i świętość ofiary Natalii aktem beatyfikacyjnym 13 czerwca 1999 roku w Warszawie w czasie VI pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny.

Po spotkaniu nauczyciele i wychowawcy wzięli udział we Mszy św. pod przewodnictwem ks. bp. Piotra Turzyńskiego. W homilii biskup przypomniał zebranym, jak ważna jest ich misja - niesienie prawdy o Świetle. - Jest Światło, które zwycięża ciemności. Warto zapytać siebie: "Jaką niesiemy nowinę?". Nie tylko chodzi o to, co głosimy na lekcjach, ale także o to, jaką nowinę głosimy naszym życiem, decyzjami, naszym słowem. - podkreślał biskup Turzyński:

- Niech kiedyś powiedzą o nas: pojawił się człowiek posłany od Boga, aby zaświadczyć o Światłości. Takim człowiekiem była bł. Natalia. - zakończył homilię bp Turzyński.

Dla nauczycieli, którzy wzięli udział w Adwentowym Dniu Skupienia była to okazja do wyciszenia i skupienia, którego czasem brakuje we współczesnym świecie. Uczestnicy przyznają również, że bł Natalia Tułasiewicz może być dla nich wzorem:

Spotkanie zorganizowane zostało przez Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców Diecezji Radomskiej.

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

-5°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 72%

Wiatr: 17.70 km/h

ARTYSTA TYGODNIA

Those Were the Days

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 26 68
PGE Skra Bełchatów 25 58
Trefl Gdańsk 26 54
ONICO Warszawa 25 51
Asseco Resovia Rzeszów 26 48
Jastrzębski Węgiel 26 48
Indykpol AZS Olsztyn 26 46
Cuprum Lubin 26 38
Cerrad Czarni Radom 26 36
GKS Katowice 25 34
Espadon Szczecin 26 29
MKS Będzin 26 28
Aluron Virtu Warta Zawiercie 25 28
BBTS Bielsko-Biała 26 19
Łuczniczka Bydgoszcz 26 16
Dafi Społem Kielce 26 14

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA