Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Brygida Szwedzka, zakonnica, patronka Europy
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Neokatechumeni w dyspozycji Kościoła

Diecezja Radomska

Neokatechumeni w dyspozycji Kościoła

31 styczeń 2019 / Tekst

Nabożeństwo, Liturgia Słowa i błogosławieństwo dla wszystkich, którzy czują powołanie - w Panamie odbyło się spotkanie młodzieży drogi neokatechumenalnej.  

Tradycją Światowych Dni Młodzieży jest spotkanie młodzieży drogi neokatechumenalnej - już po odjeździe Ojca Świętego. W tym roku członkowie neokatechumenatu spotkali się na tym samym stadionie, na którym papież spotkał się z wolontariuszami. 

W spotkaniu udział wziął założyciel i twórca drogi neokatechumenalnej Kiko Argüello. Nie zabrakło biskupów oraz młodzieży z wielu krajów. Po przeczytaniu Słowa Bożego głos zabrał Kiko Argüello, który mówił o drodze neokatechumenalnej i potrzebie ewangelizacji.

Charakterystycznym elementem spotkań jest wezwanie młodych i przekonanie ich, że Pan przechodzi pośród młodych spoglądając na nich i mówiąc "Pójdź za mną". Wtedy wszyscy, którzy czują głos powołania do służby kapłańskiej i życia konsekrowanego zostali zaproszeni na scenę i pobłogosławieni. Wezwanie usłyszały również rodziny, które są w stanie nieść Ewangelię, przeszczepiać wiarę - niejednokrotnie w dalekich stronach świata. 

- To bardzo poruszający moment, wiele osób przeżywało go w wielkiej powadze, inni ze łzami... - relacjonuje ks. bp Piotr Turzyński: 

Po wspólnej modlitwie i błogosławieństwie na młodych czekał pokaz fajerwerków. - To było wielkie święto radości, bardzo poruszające i piękne spotkanie - dodaje bp Turzyński. 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Hotel California"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4