Na antenie: ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: 15 grudnia - bł. Jan Karol Steeb, prezbiter
Bardzo pochmurno

1°C

Radom

Bardzo pochmurno

Wilgotność: 73%

Wiatr: 28.97 km/h

 • 15 Gru 2018

  Pochmurno 1°C -2°C

 • 16 Gru 2018

  Pochmurno -1°C -2°C

Radio Plus Radom /DIECEZJA/Nie wiara, a człowieczeństwo!

Diecezja Radomska

Nie wiara, a człowieczeństwo!

09 kwiecień 2018 / Tekst

- Człowiek już w łonie matki należy do Boga, bo Ten, który wszystko przenika i zna, tworzy go i kształtuje swoimi rękoma. - przypomniał podczas Mszy św, w Dniu Świętości Życia ks. bp Henryk Tomasik.

Nie wiara, a człowieczeństwo!
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom

Dzień Świętości Życia przypada w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, czyli 25 marca – dziewięć miesięcy przed Bożym Narodzeniem. W tym roku była to Niedziela Palmowa. Ze względu na to, że żadna uroczystość nie może być obchodzona w Niedzielę Palmową, w Wielkim Tygodniu, ani w Oktawie Wielkanocy, uroczystość Zwiastowania Pańskiego i tym samym Dzień Świętości życia są obchodzone 9 kwietnia 2018.

Diecezjalne obchody Dnia Świętości Życia rozpoczęły się w kościele o.o. Bernardynów w Radomiu. Tam, alumni Wyższego Seminarium Duchownego wykonali Akatyst - hymn liturgiczny ku czci Bogurodzicy:

Kolejnym punktem diecezjalnych obchodów Dnia Świętości Życia była Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Radomskiego Henryka Tomasika. - Dzisiaj Panu Bogu dziękujemy za instytucje, organizacje czy posłów, którzy starają się o prawne zabezpieczenie życia dzieci nienarodzonych. Modlimy się także o nawrócenie tych, którzy nie chcą dostrzec w dziecku przed narodzeniem człowieka. - powiedział w swoim słowie do zebranych biskup Tomasik. - To nie chodzi o wiarę, a o człowieczeństwo. - przypomniał Biskup Radomski cytując kardynała Stefana Wyszyńskiego:

Podczas Eucharystii wierni podjęli również Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. To dar modlitewny w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Modlitwa trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Wszyscy, którzy zobowiązali się podjąć duchową adopcję złożyli przyrzeczenie:

Po liturgii uczestnicy ze świecami w rękach i modlitwą różańcową na ustach przeszli przed pomnik Maryi Matki Życia (obok kościoła św. Trójcy). Tam obrońcy życia zawierzyli się Maryi Matce Życia. Obchody zakończył Apel Jasnogórski przy pomniku oraz ułożenie ze świec serca. Jak podkreślają uczestnicy Dnia Świętości Życia trzeba świadczyć w ten sposób i uświadamiać tych, którzy jeszcze nie poznali wartości życia:

Diecezjalnym obchodom Dnia Świętości Życia medialnie patronowało Radio Plus Radom.

Całości homilii biskupa Henryka Tomasika wysłuchać można tutaj:

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

1°C

Radom

Bardzo pochmurno

Wilgotność: 73%

Wiatr: 28.97 km/h

 • 15 Gru 2018

  1°C -2°C

 • 16 Gru 2018

  -1°C -2°C

ARTYSTA TYGODNIA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 11 32
Cerrad Czarni Radom 10 21
ONICO Warszawa 11 21
Jastrzębski Węgiel 10 19
PGE Skra Bełchatów 10 18
Aluron Virtu Warta Zawiercie 10 17
Stocznia Szczecin 9 15
Trefl Gdańsk 10 14
Indykpol AZS Olsztyn 10 13
GKS Katowice 10 12
Chemik Bydgoszcz 9 11
Cuprum Lubin 11 8
MKS Będzin 11 6
Asseco Resovia Rzeszów 10 6

POLECAMY

230x190 4

40. PIELGRZYMKA RADOMSKA