Na antenie: NOCNE ŚWIATŁA
Paweł Krzemiński
Patron dnia: bł. Władysław z Gielniowa
Przejrzyście

5°C

Radom

Przejrzyście

Wilgotność: 87%

Wiatr: 22.53 km/h

 • 25 Wrz 2018

  Chwilowe opady deszczu 11°C 4°C

 • 26 Wrz 2018

  Bardzo pochmurno 13°C 2°C

Radio Plus Radom /DIECEZJA/Nie wiara, a człowieczeństwo!

Diecezja Radomska

Nie wiara, a człowieczeństwo!

09 kwiecień 2018 / Tekst

- Człowiek już w łonie matki należy do Boga, bo Ten, który wszystko przenika i zna, tworzy go i kształtuje swoimi rękoma. - przypomniał podczas Mszy św, w Dniu Świętości Życia ks. bp Henryk Tomasik.

Nie wiara, a człowieczeństwo!
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom

Dzień Świętości Życia przypada w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, czyli 25 marca – dziewięć miesięcy przed Bożym Narodzeniem. W tym roku była to Niedziela Palmowa. Ze względu na to, że żadna uroczystość nie może być obchodzona w Niedzielę Palmową, w Wielkim Tygodniu, ani w Oktawie Wielkanocy, uroczystość Zwiastowania Pańskiego i tym samym Dzień Świętości życia są obchodzone 9 kwietnia 2018.

Diecezjalne obchody Dnia Świętości Życia rozpoczęły się w kościele o.o. Bernardynów w Radomiu. Tam, alumni Wyższego Seminarium Duchownego wykonali Akatyst - hymn liturgiczny ku czci Bogurodzicy:

Kolejnym punktem diecezjalnych obchodów Dnia Świętości Życia była Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Radomskiego Henryka Tomasika. - Dzisiaj Panu Bogu dziękujemy za instytucje, organizacje czy posłów, którzy starają się o prawne zabezpieczenie życia dzieci nienarodzonych. Modlimy się także o nawrócenie tych, którzy nie chcą dostrzec w dziecku przed narodzeniem człowieka. - powiedział w swoim słowie do zebranych biskup Tomasik. - To nie chodzi o wiarę, a o człowieczeństwo. - przypomniał Biskup Radomski cytując kardynała Stefana Wyszyńskiego:

Podczas Eucharystii wierni podjęli również Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. To dar modlitewny w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Modlitwa trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Wszyscy, którzy zobowiązali się podjąć duchową adopcję złożyli przyrzeczenie:

Po liturgii uczestnicy ze świecami w rękach i modlitwą różańcową na ustach przeszli przed pomnik Maryi Matki Życia (obok kościoła św. Trójcy). Tam obrońcy życia zawierzyli się Maryi Matce Życia. Obchody zakończył Apel Jasnogórski przy pomniku oraz ułożenie ze świec serca. Jak podkreślają uczestnicy Dnia Świętości Życia trzeba świadczyć w ten sposób i uświadamiać tych, którzy jeszcze nie poznali wartości życia:

Diecezjalnym obchodom Dnia Świętości Życia medialnie patronowało Radio Plus Radom.

Całości homilii biskupa Henryka Tomasika wysłuchać można tutaj:

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

5°C

Radom

Przejrzyście

Wilgotność: 87%

Wiatr: 22.53 km/h

 • 25 Wrz 2018

  11°C 4°C

 • 26 Wrz 2018

  13°C 2°C

ARTYSTA TYGODNIA

Midnight Lady

40. PIELGRZYMKA RADOMSKA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 30 75
PGE Skra Bełchatów 30 72
Trefl Gdańsk 30 65
Asseco Resovia Rzeszów 30 57
Indykpol AZS Olsztyn 30 57
Jastrzębski Węgiel 30 57
ONICO Warszawa 30 57
Cuprum Lubin 30 45
Cerrad Czarni Radom 30 43
Aluron Virtu Warta Zawiercie 30 39
GKS Katowice 30 36
Stocznia Szczecin 30 34
MKS Będzin 30 29
Łuczniczka Bydgoszcz 30 21
BBTS Bielsko-Biała 30 19
Dafi Społem Kielce 30 15

POLECAMY

230x190 4