Na antenie: NOCNE ŚWIATŁA
Paweł Krzemiński
Patron dnia: 19 sierpnia - św. Sykstus III, papież
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Nie wiara, a człowieczeństwo!

Diecezja Radomska

Nie wiara, a człowieczeństwo!

09 kwiecień 2018 / Tekst

- Człowiek już w łonie matki należy do Boga, bo Ten, który wszystko przenika i zna, tworzy go i kształtuje swoimi rękoma. - przypomniał podczas Mszy św, w Dniu Świętości Życia ks. bp Henryk Tomasik.

Nie wiara, a człowieczeństwo!
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom

Dzień Świętości Życia przypada w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, czyli 25 marca – dziewięć miesięcy przed Bożym Narodzeniem. W tym roku była to Niedziela Palmowa. Ze względu na to, że żadna uroczystość nie może być obchodzona w Niedzielę Palmową, w Wielkim Tygodniu, ani w Oktawie Wielkanocy, uroczystość Zwiastowania Pańskiego i tym samym Dzień Świętości życia są obchodzone 9 kwietnia 2018.

Diecezjalne obchody Dnia Świętości Życia rozpoczęły się w kościele o.o. Bernardynów w Radomiu. Tam, alumni Wyższego Seminarium Duchownego wykonali Akatyst - hymn liturgiczny ku czci Bogurodzicy:

Kolejnym punktem diecezjalnych obchodów Dnia Świętości Życia była Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Radomskiego Henryka Tomasika. - Dzisiaj Panu Bogu dziękujemy za instytucje, organizacje czy posłów, którzy starają się o prawne zabezpieczenie życia dzieci nienarodzonych. Modlimy się także o nawrócenie tych, którzy nie chcą dostrzec w dziecku przed narodzeniem człowieka. - powiedział w swoim słowie do zebranych biskup Tomasik. - To nie chodzi o wiarę, a o człowieczeństwo. - przypomniał Biskup Radomski cytując kardynała Stefana Wyszyńskiego:

Podczas Eucharystii wierni podjęli również Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. To dar modlitewny w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Modlitwa trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Wszyscy, którzy zobowiązali się podjąć duchową adopcję złożyli przyrzeczenie:

Po liturgii uczestnicy ze świecami w rękach i modlitwą różańcową na ustach przeszli przed pomnik Maryi Matki Życia (obok kościoła św. Trójcy). Tam obrońcy życia zawierzyli się Maryi Matce Życia. Obchody zakończył Apel Jasnogórski przy pomniku oraz ułożenie ze świec serca. Jak podkreślają uczestnicy Dnia Świętości Życia trzeba świadczyć w ten sposób i uświadamiać tych, którzy jeszcze nie poznali wartości życia:

Diecezjalnym obchodom Dnia Świętości Życia medialnie patronowało Radio Plus Radom.

Całości homilii biskupa Henryka Tomasika wysłuchać można tutaj:

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4