Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Monika Borysow-Dudowicz
Patron dnia: 24 sierpnia - św. Bartłomiej, Apostoł
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Niech nadzieja kwitnie!

Diecezja Radomska

Niech nadzieja kwitnie!

17 październik 2017 / Tekst

Po raz piąty diecezja radomska włącza się do akcji "Pola Nadziei". Zasadzone jesienią żonkile, w Niedzielę Palmową będą sprzedawane przed kościołami, a dochód przeznaczony zostanie na pomoc osobom zmagającym się z chorobą nowotworową. Akcja ma również uwrażliwić na cierpienie i przypomnieć, że rak stał się chorobą cywilizacyjną.

Niech nadzieja kwitnie!
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom

We wtorek, 17 października w diecezji radomskiej zainaugurowana została akcja "Pola Nadziei". Pierwsze sadzenie przeprowadzone zostało w radomskim "Agrotechniku". - To drobny gest, który pokaże naszą solidarność z osobami chorymi. Dobro naprawdę powraca. - zapewniają Paulina, Jakub i Ania:

Akcja odbywa się już po raz piąty, a wolontariusze z Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Gospodarki Żywnościowej w Radomiu od początku aktywnie włączają się w sadzenie żonkili. - Mamy nadzieję, że młodzież będzie przekazywać dobre nawyki pomagania dalej. - mówi Agnieszka Czerwińska-Łyżwińska - opiekun szkolnego wolontariatu:

Akcja cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Obecnie trwa sadzenie żonkili, natomiast główna kwesta odbędzie się w Niedzielę Palmową. We wszystkich parafiach wolontariusze Szkolnych Kół Caritas będą kwestowali z puszkami, żonkilami i żółtymi balonami. Dochód ze zbiórek przeznaczony zostanie na zakup niezbędnego sprzętu do wypożyczalni Caritas Diecezji Radomskiej. Dzięki ubiegłorocznej akcji udało się zebrać ponad 73 tys. zł. - W zbiórkę angażują się nie tylko Szkolne Koła Caritas - wymienia Iwona Stępniewska - koordynator akcji:

 "Pola nadziei" mają budować wrażliwość na cierpienie wśród osób młodych. Celem akcji jest również pokazanie, że choroba nowotworowa staje się chorobą naszych czasów. Trzeba nauczyć się ją akceptować, a także radzić sobie z jej występowaniem. - wyjaśnia ks. Robert Kowalski - dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej:

Żonkil ma charakter symboliczny. Jest symbolem ludzi chorych na raka. Natomiast kolor żółty jest symbolem nadziei.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4