Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: 26 sierpnia - Najświętsza Maryja Panna Częstochowska
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Niedziela Palmowa aktem solidarności z chorymi na raka

Diecezja Radomska

Niedziela Palmowa aktem solidarności z chorymi na raka

06 kwiecień 2017 / Tekst

Niedziela Palmowa będzie aktem solidarności z chorymi na nowotwory. Po Mszach świętych w kościołach w ramach akcji "Pola Nadziei" będą zbierane środki do puszek, a każdy ofiarodawca otrzyma żonkila. Akcja odbędzie się głównie w radomskich parafiach oraz w kilkunastu na terenie diecezji m.in. w Starachowicach, Iłży, Skarżysku-Kamiennej i Potworowie.

Iwona Stępniewska z radomskiej Caritas informuje, że powiększa się akcja "Pola Nadziei" w diecezji radomskiej. - To międzynarodowa akcja mająca na celu pomoc osobom chorym na raka. Ma nas solidaryzować z ludźmi cierpiącymi, oczekującymi opieki w trudnym dla nich okresie. Dodatkowo chcemy pozyskać fundusze na specjalistyczny sprzęt, a także edukację i uwrażliwienie społeczeństwa na los nieuleczalnie chorych - mówi Iwona Stępniewska.

- Chcemy, by również w naszej diecezji akcja ta połączyła ludzi młodych i aktywnych z chorymi na ciężkie choroby - dodała organizatorka akcji.

Ks. Robert Kowalski, dyrektor radomskiej Caritas zwrócił się z prośbą do księży o przeprowadzenie kwest w Niedzielę Palmową. - Pragniemy, aby kulminacja akcji "Pól Nadziei" odbyła się w parafiach w Niedzielę Palmową, aby ten dzień stał się aktem solidarności z chorymi. Dlatego zwracamy się z serdeczną prośbą do księży o przeprowadzenie kwest w tym dniu. Kwesty te przeprowadzone zostaną przez wolontariuszy i opiekunów ze Szkolnych i Parafialnych Kół Caritas - powiedział ks. Kowalski. Patronat nad akcją objął biskup radomski Henryk Tomasik.

Akcja, która jest koordynowana przez diecezjalną Caritas, została po raz pierwszy zainaugurowana 4 lata temu. Jesienią ubiegłego roku przy szkołach i parafiach zostało posadzonych kilka tysięcy cebulek. Ze sprzedaży kwiatów zostaną pozyskane środki na zakup sprzętu i medykamentów niezbędnych do leczenia osób zmagających się z chorobami.

Do tej pory pozyskano w ten sposób prawie 45 tys. złotych. Kupiono m.in. łóżka, koncentratory tlenu i chodziki. Tradycyjne "ścięcie żonkila" odbędzie się w najbliższy piątek w Zespole Szkół Agrotechnicznych w Radomiu o godzinie 12.00.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4