Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Aleksy, wyznawca
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Nieśmy pomoc głodnym miłosierdzia

Diecezja Radomska

Nieśmy pomoc głodnym miłosierdzia

29 listopad 2015 / Tekst
Już od 22 lat w pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczyna się akcja Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom organizowana przez Caritas. Dzięki niej corocznie dziesiątki tysięcy dzieci z ubogich rodzin otrzymuje dożywianie, wsparcie edukacyjne oraz letni wypoczynek.
Nieśmy pomoc głodnym miłosierdzia
fot. caritas.pl
Według raportu GUS z bieżącego roku, ubóstwo dotyka ponad 600 tysięcy polskich dzieci. Tegoroczna akcja, w nawiązaniu do rozpoczynającego się roku miłosierdzia ogłoszonego przez papieża Franciszka, upływać będzie pod hasłem: "Głodni Miłosierdzia". Świeca Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom jest symbolem pamięci o najsłabszych, potrzebujących naszej pomocy i uwagi. Świeca ta symbolicznie stawiana jest podczas Wigilii na pustym talerzu oczekującym na ubogiego, nieznajomego, wędrowca.

- Rozprowadzanie świec, które w Wigilię Bożego Narodzenia zapłoną na naszych stołach, to znak solidarności z najbardziej potrzebującymi dziećmi. Dzięki akcji corocznie dożywiamy tysiące dzieci w szkołach i świetlicach, zapewniamy im pomoce edukacyjne oraz letni wypoczynek - mówi ks. Robert Kowalski, dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej.

Pomoc trafia nie tylko do polskich dzieci. 10 gr. z każdej sprzedanej świecy przekazywane jest dzieciom z zagranicy. W tym roku w ramach akcji pomocą objęte zostaną dzieci z Syrii. - Dzieci jak nikt inny potrzebują troski, ciepła i nadziei. Płomień tej świecy to nie tylko wyraz dobrych intencji i dobrego serca ofiarodawców – to znak bardzo konkretnej pomocy, dzięki której mamy wpływ na losy drugiego człowieka – przypomina ks. Marian Subocz – dyrektor Caritas Polska.

To już 22 edycja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Pierwsze świece Caritas zapłonęły na stołach w polskich domach w 1993 roku. Wtedy akcja realizowana była na terenach kilku diecezji. W 2004 roku było ich już 4,5 miliona. Akcja prowadzona przez Caritas ma wymiar ekumeniczny. Biorą w niej udział również Diakonia Kościoła Ewangelickiego i Eleos Kościoła Prawosławnego. W 1997 roku z ideą betlejemskiego światła pokoju do akcji przyłączyli się harcerze ZHP, dzięki temu świeca Caritas rokrocznie dociera m. in. do Prymasa Polski, Prezesa Rady Ministrów, Prezydenta RP, Sejmu i Senatu.

Jest kilka sposobów na to, by wspomóc Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Pierwszy z nich to zakup świecy. Rozprowadzane są one w parafiach. Cena małej to 5 zł, a dużej 15zł. Można także wysłać SMS o treści POMAGAM na numer 72052. Jego koszt to 2,46 zł z VAT. Ostatnim sposobem na to by wesprzeć akcję Caritas jest wpłata na konto organizacji, z dopiskiem WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY DZIECIOM. Szczegóły na stronie www.wigilijnedzielocaritas.com.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4