Na antenie: Kto rano wstaje...
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: 22 sierpnia - Najświętsza Maryja Panna Królowa
Radio Plus Radom /DIECEZJA/No i wylecieli!

Diecezja Radomska

No i wylecieli!

15 styczeń 2019 / Tekst

Po dwóch latach przygotowań i oczekiwania - wylecieli! Młodzież z diecezji radomskiej jest już w drodze na Światowe Dni Młodzieży w Panamie. 

Przed nimi dwanaście godzin lotu i prawie 10 tysięcy kilometrów trasy. Młodzież z diecezji radomskiej we wtorek, 15 stycznia rano wyleciała na Światowe Dni Młodzieży do Panamy. Uczestnicy ŚDM z Radomia i okolic do Panamy leci polskimi liniami lotniczymi, zorganizowanym lotem czarterowym. Każdy z pasażerów ma do dyspozycji poduszkę i koc, są również ekrany, dzięki którym znudzony pasażer może obejrzeć np ulubiony film. Na pokładzie pasażerowie mają również zapewnione wyżywienie. 

Z Polski do Panamy poleci 81 osób, w tym wspólnoty neokatechumenalne oraz pięciu kapłanów. Na pokładzie samolotu jest z młodzieżą jest ks. bp Piotr Turzyński, który przez cały wyjazd będzie z młodzieżą. Natomiast w niedzielę, 20 stycznia do Panamy wyleci również ks. bp Henryk Tomasik. 

 We wtorek, 15 stycznia młodzi autokarem wyjechali z Radomia do Warszawy. O godz. 4.00 wzięli udział we Mszy św. w kaplicy na lotnisku Chopina. Eucharystii przewodniczył biskup Piotr. O godz. 7.20 wystartowali. Lądowanie zaplanowane jest około godz. 13.00-14.00 czasu panamskiego. Między Polską a Panamą jest sześć godzin różnicy. 

- Nie zazdrośćcie nam, że tam gdzie jesteśmy jest trzydzieści stopni, my też lubimy zimę - mówi ks. Mariusz Wilk - diecezjalny duszpasterz młodzieży: 

- Jesteśmy trochę zmęczeni, ale już nie możemy się doczekać - mówi Ania Prasek. - Widzimy się w Panamie - dodaje Przemek Ruta. Ks. Daniel Glibowski pozdrawia natomiast całą diecezję radomską i prosi o modlitwę. 

Młodzi w Panamie spędzą 16 dni, podczas których wezmą udział w Dniach w Diecezjach oraz w wydarzeniach centralnych z udziałem papieża Franciszka. Póki co nie wiadomo, gdzie ulokowana ostanie młodzież z diecezji radomskiej - czy będą to domy prywatne czy np szkoły, zorganizowane noclegi. Wiadomo natomiast, że dni poprzedzające spotkanie z papieżem spędzą w diecezji Chitre. W poniedziałek, 21 stycznia wyjadą do Panama City, gdzie gościć ich będzie Parroquia San Lucas czyli... parafia św. Łukasza. 

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4