Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Urszula, dziewica i męczennica
Pochmurno

10°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 92%

Wiatr: 17.70 km/h

  • 21 Paź 2017

    Chwilowe opady deszczu 15°C 10°C

  • 22 Paź 2017

    Rain 13°C 8°C

Radio Plus Radom /DIECEZJA/Nominacje proboszczowskie w diecezji radomskiej

Diecezja Radomska

Nominacje proboszczowskie w diecezji radomskiej

16 czerwiec 2017 / Tekst
Ks. Zbigniew Niemirski/GN

Biskup radomski Henryk Tomasik wręczył dzisiaj nominacje proboszczowskie. Dotyczy to sześciu parafii: św. Rafała Kalinowskiego w Radomiu, św. Brata Alberta w Skarżysku-Kamiennej, św. Andrzeja Boboli w Słupicy, św. Mikołaja w Wysokiej, Matki Bożej Częstochowskiej w Miedzierzy oraz św. Maksymiliana Kolbe i św. Faustyny Kowalskiej w Wilczkowicach.

Proboszczem parafii św. Rafała Kalinowskiego w Radomiu został ks. Marek Plewniak. Przez ostatnie 5 lat pracował w parafii w Wilczkowicach. W latach 90-tych ubiegłego wieku był wikariuszem na Osiedlu Ustroniu. - Wracam do parafii po 19 latach. A więc mogę powiedzieć, że trochę znam to środowisko. Przychodzę, aby kontynuować dzieło ks. prałata Józefa Pawlika - powiedział ks. Plewniak, odbierając nominację proboszczowską.

Ks. Józef Pawlik oczekuje od swojego następcy nowej inwencji twórczej. - Przyjdzie coś nowego. Pamiętam ks. Marka, jak był u mnie wikariuszem. Z rozmachem organizował grupy oazowe. Mam nadzieję, że nie utracił tej operatywności i dynamizmu - powiedział ks. Pawlik.

Proboszczem parafii św. Brata Alberta w Skarżysku-Kamiennej został ks. Artur Fura, który również przez kilka lat był wikariuszem w tej wspólnocie. - Stawiam na rodzinę. Ona jest fundamentem. To będzie mój priorytet w działalności duszpasterskiej. Nie wolno przy tym zapominać o dzieciach - powiedział ks. Fura.

Proboszczem parafii św. Andrzeja Boboli w Słupicy został ks. Arkadiusz Bieniek, parafii św. Mikołaja w Wysokiej ks. Krzysztof Cielniak, parafii św. Maksymiliana Kolbe i św. Faustyny Kowalskiej w Wilczkowicach ks. Paweł Bukała. Parafią Matki Bożej Częstochowskiej w Miedzierzy pokieruje ks. Piotr Supierz, były sekretarz abpa Zygmunta Zimowskiego.

Biskup Henryk Tomasik życzył nowym księżom proboszczom błogosławieństwa Bożego. - Dziękuję za dotychczasową prace duszpasterską i zapraszam do podjęcia nowych wyzwań. Życzę siły na tych kolejnych etapach posługiwania. Chrystus jest najważniejszy - mówił biskup radomski.

Uroczystość wręczenia nominacji proboszczowskich odbyła się w Kurii Diecezji Radomskiej. 

Po modlitwie w kaplicy kurialnej bp Henryk Tomasik podziękował najpierw dwom kapłanom przechodzącym na emeryturę: ks. prał. Józefowi Pawlikowi i ks. kan. Marianowi Mężykowi. Obydwaj są budowniczymi i organizatorami parafii. Pierwszy św. Rafała Kalinowskiego na radomskim os. Ustronie, a drugi św. Brata Alberta w Skarżysku-Kamiennej.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Gimme Hope Jo'anna

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 4 12
Indykpol AZS Olsztyn 4 11
Cuprum Lubin 5 11
GKS Katowice 5 9
Espadon Szczecin 5 9
ONICO Warszawa 5 8
Trefl Gdańsk 4 7
Jastrzębski Węgiel 4 7
Cerrad Czarni Radom 5 7
Łuczniczka Bydgoszcz 5 7
Asseco Resovia Rzeszów 4 6
MKS Będzin 5 5
PGE Skra Bełchatów 3 4
Dafi Społem Kielce 5 2
BBTS Bielsko-Biała 4 0
Aluron Virtu Warta Zawiercie 3 0

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA