Na antenie: ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: św. Jan Paweł II, papież
Pochmurno

7°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 97%

Wiatr: 11.27 km/h

  • 22 Paź 2017

    Opady 12°C 7°C

  • 23 Paź 2017

    Opady 9°C 6°C

Radio Plus Radom /DIECEZJA/Nominowani do Viventi Caritate

Diecezja Radomska

Nominowani do Viventi Caritate

12 październik 2017 / Tekst

Rycerzy Kolumba w Polsce i Tatianę Kaplińską, działaczkę społeczną zaangażowaną na rzecz dzieci niepełnosprawnych, nominowano do tegorocznej nagrody Viventi Caritate. Nagrodę wręczy 18 października w radomskiej katedrze Fundusz Biskupa Jana Chrapka. Tego dnia przypada 16. rocznica śmierci biskupa Jana Chrapka.

Mszy świętej o godzinie 18.00 będzie przewodniczył biskup Henryk Tomasik. W programie uroczystości jest koncert trio akordeonowego Accordions for World. Ofiary złożone podczas liturgii zasilą Program Stypendialny dla dzieci niepełnosprawnych, realizowany przez Fundusz Biskupa Jana Chrapka. Zostanie też wręczona nagroda Viventi Caritate-Żyjącemu Miłością.

W tym roku nominowano do niej Rycerzy Kolumba w Polsce i Tatianę Kaplińską. Rycerze Kolumba od 135 lat realizują dzieła miłosierdzia, wspierając najbardziej potrzebujących z różnych środowisk. W Polsce jest 5 tys. członków zrzeszonych w 100 radach parafialnych na terenie 26 diecezji. - Pomagali powodzianom, przekazywali paczki rodzinom, dzieciom w domach dziecka i szpitalach. Przekazali 500 wózków inwalidzkich, organizowali koncerty charytatywne. Pomagali także misjonarzom - uzasadniał nominację do nagrody Zbigniew Miazga z Funduszu Biskupa Jana Chrapka.

Z kolei Tatiana Kaplińska to działaczka społeczna zaangażowana na rzecz dzieci niepełnosprawnych. - Jej misją stało się "odczarowanie Zespołu Downa" - podkreślił Zbigniew Miazgda. Tatiana Kaplińska jest kierownikiem WTZ "Do celu". W latach 2013-16 była prezesem Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa "Nasze Dzieci". Była tez pomysłodawczynią kampanii społecznej "Odczarować Zespół Downa", założycielką Młodzieżowego Teatru Integracyjnego "A właśnie, że TAK". Jest także autorką scenariusza i reżyserem spektaklu "Peregrinus-Władca Serc" - pantomimy o emocjach matki związanych z narodzinami dziecka z Zespołem Downa.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

„Tora Tora Tora”

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 4 12
Indykpol AZS Olsztyn 4 11
Cuprum Lubin 5 11
GKS Katowice 5 9
Espadon Szczecin 5 9
ONICO Warszawa 5 8
Trefl Gdańsk 4 7
Jastrzębski Węgiel 4 7
Cerrad Czarni Radom 5 7
Łuczniczka Bydgoszcz 5 7
Asseco Resovia Rzeszów 4 6
MKS Będzin 5 5
PGE Skra Bełchatów 3 4
Dafi Społem Kielce 5 2
BBTS Bielsko-Biała 4 0
Aluron Virtu Warta Zawiercie 3 0

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA