Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Bonawentura, biskup i doktor Kościoła
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Nowa Ewangelizacja jako charyzmat

Diecezja Radomska

Nowa Ewangelizacja jako charyzmat

09 wrzesień 2017 / Tekst

Ponad 1000 osób z trzech diecezji wzięło udział w I Międzydiecezjalnej Konferencji Charyzmatycznej w Skarżysku-Kamiennej.

fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom

- Temat Nowej Ewangelizacji jest dzisiaj w Kościele bardzo żywy. Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym też potrzebują ożywienia w tym kierunku, więc pomyślelismy, że trzeba się przyjrzeć Nowej Ewangelizacji jako charyzmatowi i poprosiliśmy gości, którzy nam o tym powiedzą - mówi ks. Sławomir Płusa, dyrektor szkoły Nowej Ewangelizacji Świętego Dobrego Łotra w Radomiu.

Konferencję rozpoczęła intronizacja Pisma Świętego i modlitwa uwielbienia. Następnie swoje wystąpienie "Biblijne spojrzenie na charyzmaty i ewangelizację" wygłosił ks. prof. Mariusz Rosik. Po medytacji o darach hierarchicznych i charyzmatycznych w Nowej Ewangelizacji w kontekście Iuvenescit Ecclesia mówił ks. bp Grzegorz Ryś.

Państwo Grażyna i Jerzy Malisiewiczowie przyjechali z diecezji kieleckiej.

- Podjęliśmy się takiej nowej posługi, a mianowicie kursu alfa w więzieniu kieleckim i myślałam "co ja mogłabym powiedzieć tym kobietom. Co one dostaną?". I tak pomyślałam, ze mogłabym powiedzieć na pewno, że będą mieć radość z wiary, radość z bycia w kościele. To tez cenna rzecz dla naszego małżeństwa - mówi Grażyna Malisiewicz.

- Niedawno byłem na rekolekcjach na Górze Świętej Anny i tam rozmawialiśmy o swoim doświadczaniu Pana Boga. Okazało się, że wyglądałem najmłodziej, a byłem najstarszy. I oni pytali "dlaczego tak? Dlaczego wyglądasz tak młodo?". Ja mówię, że pewnie dlatego, że przyjąłem Jezusa do swojego życia jak miałem 16 lat i wszelkie problemy, jakie były, inaczej się przechodzi - mówi Jerzy Malisiewicz, koordynator z diecezji kieleckiej.

Małgorzata Nowak ze wspólnoty odnowy w Duchu Świętym "Effatha" w Radomiu przekonuje, że działalność w takiej wspólnocie pozwala na "wejście w inny świat" i spojrzenie w inny sposób na świat:

Jak dodaje, wspólnoty są dla wszystkich i wszystkich jednoczy działanie Ducha Świętego:

W konferencji wzięli udział przedstawiciele diecezji radomskiej, sandomierskiej i kieleckiej. W sumie do Skarżyska przybyło około 1100 osób.

Konferencję zakończyła modlitwa o uzdrowienie, dziękczynienie i rozesłanie idźcie i głoście.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4