Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Szymon z Lipnicy, prezbiter
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Nowi członkowie Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży

Diecezja Radomska

Nowi członkowie Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży

26 listopad 2017 / Tekst

Dziś Uroczystość Chrystusa Króla. To szczególna uroczystość dla Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Legitymacje odebrało dziś 10 nowych członków AK i 40 KSM.

Spotkanie rozpoczął wykład dr Jolanty Skuzy "Cud nad Wisłą - odrodzenie Rzeczypospolitej", który wprowadził w rok obchodów stulecia Niepodległości. Następnie biskup Henryk Tomasik odprawił mszę świętą.

- Dzisiaj uświadamiamy sobie wielkie zaproszenie do tego, aby budować Chrystusowe królestwo w sercach, w rodzinach, w naszym społeczeństwie, w świecie. Królestwo prawdy i życia, świętości i łaski, królestwo sprawiedliwości, miłości i pokoju. Dzisiaj dziękujemy za to zaproszenie, które wynika z chrztu świętego i sakramentu bierzmowania. Podejmujemy realizowanie tego zadania przez apostolstwo. Apostolstwo indywidualne i to przepiękne aspostolstwo wspólnotowe. Akcja Katolicka i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży podejmują to właśnie zadanie apostolstwa wspólnotowego, czy apostolstwa zrzeszonego, aby budować Chrystusowe królestwo - mówił biskup Henryk Tomasik.

Odsłuchaj całą homilię biskupa Henryka Tomasika:

W czasie mszy świętej odbyło się przekazanie legitymacji nowym członkom Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Akcji Katolickiej.

- Dziś w poczet swoich członków przyjmujemy 40 nowych osób. Bardzo się cieszymy z tego wydarzenia, że możemy zaczać to święto z takim pozytywnym akcentem, a jednocześnie zakończyć rok formacyjny - mówi Dawid Bukalski, prezes Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Radomskiej.

- Podczas dzisiejszej mszy przyjmujemy 10 nowych członków Akcji Katolickiej i wręczymy 11 nominacji biskupich na prezesa parafialnego oddziału Akcji Katolickiej - dodaje Jerzy Skórkiewicz, prezes Akcji Katolickiej.

Dziś też Akcja Katolicka Diecezji Radomskiej proklamowała św. Jana Pawła II na swojego patrona.

Zarówno Akcja Katolicka, jak i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zapraszają do swoich stowarzyszeń. - To wzbogaca człowieka - mówią zgodnie prezesi.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4