Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 16 czerwca - św. Lutgarda, dziewica
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Nowy duszpasterz akademicki w Radomiu

Diecezja Radomska

Nowy duszpasterz akademicki w Radomiu

01 październik 2018 / Tekst

Ksiądz Arkadiusz Bernat został nowym duszpasterzem akademickim w Radomiu. W poniedziałek, 1 października odebrał nominację z rąk ks. bpa Henryka Tomasika.

Nowy duszpasterz akademicki w Radomiu
fot. DA Radom

Ks. Arkadiusz Bernat urodził się trzydzieści pięć lat temu w Końskich, a dorastał w parafii św. Jacka i św. Katarzyny w Odrowążu. W 2008 roku w Radomiu przyjął z rąk ks. bpa Zygmunta Zimowskiego, a przez następne dwa lata podejmował pracę duszpasterską i katechetyczną jako wikariusz w parafii Bł. Annuarity w Radomiu.

Następnie skierowany został na studia z zakresu psychologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II w Lublinie. W roku 2014 uzyskał tytuł zawodowy magistra psychologii. W tym samym roku rozpoczął studia doktoranckie z psychologii. Pracę doktorską pisze na seminarium doktoranckim z Psychologii społecznej i Psychologii religii. Główny obszar jego zainteresowań naukowych to psychologia religii, w ramach której zajmuje się szczególnie problematyką polskich emigrantów.

Dodatkowo w październiku 2016 roku podjął drugi kierunek studiów doktoranckich z zakresu Duszpasterstwa Rodzin na Katolickim Uniwersytecie Lubelski Jana Pawła II na Wydziale Teologii, który ukończył uzyskaniem stopnia licencjata kanonicznego.

Przez kilka lat był moderatorem Lubelskiej Wspólnoty Animatorów, uczestniczył w licznych spotkaniach Światowych Dni Młodzieży i Taizé. Prowadził również wakacyjne oazy dla rodzin i od trzech lat przygotowuje spotkania duszpastersko – psychologiczne dla małżeństw. W wolnym czasie preferuje sport, szczególnie piłkę nożną, siatkówkę, tenis ziemny i szachy.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"(Everything I Do) I Do It For You"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4