Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 21 sierpnia - św. Pius X, papież
Radio Plus Radom /DIECEZJA/O dary Ducha Świętego na każdy egzamin życia

Diecezja Radomska

O dary Ducha Świętego na każdy egzamin życia

11 kwiecień 2018 / Tekst

Blisko trzy tysiące uczniów, nauczycieli i księży modliło się w Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej o natchnienie Ducha Świętego na czas matur oraz podejmowania życiowych decyzji. Za nami Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Radomskiej na Jasną Górę.

Mszy św. w jasnogórskiej bazylice przewodniczył ks. bp Henryk Tomasik. U progu dojrzałości, na niespełna miesiąc przed maturą i w obliczu decyzji, które mogą zaważyć na całym życiu, biskup Tomasik przypomniał młodym jak ważne jest mądre i roztropne serce. Jako wzór postawił Maryję, która jest przykładem serca "trójwymiarowego": serca dziecka, serca matki i serca wiernego. - Człowiek współczesny chce przegłosować wszystko - także boże prawo. Boże prawo dotyczące człowieka, jego życia, norm moralnych... Wszystko. Co to znaczy? Nie mamy serca dziecka wobec Pana Boga. - zauważył biskup Henryk Tomasik. - Każdy z nas oczekuje od innych serca dobrego - serca matki. Czy nas stać na takie serce? - pytał w swoim słowie. Odnosząc się natomiast do serca wiernego zwrócił uwagę na problemy i trudności, do których dochodzi, kiedy brakuje serca wiernego:

Maturzyści z wiarą oddali Bogu siebie nie tylko na czas egzaminów, ale również na wejście w dorosłość. Pytania o pielgrzymkę na Jasną Górę pojawiały się już od początku roku szkolnego, a dzięki temu spotkaniu młodzi są umocnieni i zmotywowani. Potwierdza to Małgorzata Sar - katechetka z IV Liceum Ogólnokształcącego w Radomiu oraz sami maturzyści. Jak przekonują, spotkanie na Jasnej Górze to dla nich również okazja do dziękczynienia: 

Tegorocznym maturzystom przyświecało hasło: "Maryjo, wyproś nam dary Ducha Świętego". Ale spotkanie maturzystów na Jasnej Górze było również podziękowaniem za czas nauki, wiedzę i wartości jakie zdobyli i nauczycieli, których spotkali na swojej drodze. Pielgrzymi nie zapomnieli również o setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. - Jesteśmy na tym miejscu - przy sercu Matki Bożej i chcemy Ją prosić o to, co jest potrzebne w życiu młodego człowieka. - mówi ks. Stanisław Piekielnik z Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezji Radomskiej:

W programie pielgrzymki radomskich maturzystów oprócz wspólnej modlitwy znalazła się również konferencja. Ks Mariusz Wilk z Duszpasterstwa Akademickiego wraz ze studentami na przykładzie postaci Nikodema zapewnili maturzystów o tym, że Duch Święty będzie ich prowadził:

Uczestnicy pielgrzymki wzięli udział w Drodze Krzyżowej na Wałach Jasnogórskich. Najważniejszym momentem modlitewnego spotkania młodych diecezji Radomskiej na Jasnej Górze był Akt Zawierzenia Matce Bożej w Kaplicy Cudownego Obrazu.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4