Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Wawrzyniec z Brindisi, prezbiter i doktor Kościoła
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Oaza na wakacje

Diecezja Radomska

Oaza na wakacje

14 marzec 2019 / Tekst

Ruch Światło-Życie Diecezji Radomskiej zaprasza dzieci i młodzież na wakacyjne rekolekcje oazowe. Zapisy ruszają 19 marca.

Oaza na wakacje
fot. J.Szczechowski/Radio Plus Radom

Wydawałoby się, że wakacje są jeszcze daleko, ale warto je zaplanować. - Chcemy, aby najpierw dzieci zapisały się na oazę, a później rodzice dobierali do tego terminu wakacje za granicą, w górach, czy nad morzem. Mieliśmy takie doświadczenie, że dzieci często mówiły, że nie mogły pojechać, bo rodzice już wykupili wakacje - wyjaśnia moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie ks. Krzysztof Dukielski

Przygotowanych jest 1200 miejsc. - Nie chcemy nikomu odmówić. Oczywiście 19 marca ruszają zapisy, ale trwają do końca maja. Wtedy księża szukają jeszcze chętnych po parafiach, rozmawiają z rodzicami, dziećmi, młodzieżą - mówi ks. Dukielski. - Oazy rekolekcyjne prowadzone są wiekowo, bo wtedy jest podobny poziom przeżywania treści, które proponujemy. Zapraszamy wszystkie dzieci już po 4 klasie. To Oazy Dzieci Bożych. Po 6, 7 klasie są Oazy Nowej Drogi i później Oazy Nowego Życia - dodaje moderator oazy. Jest organizowany także turnus dla tzw. starszaków w Skarżysku-Kamiennej. Wakacyjne rekolekcje oazowe nie muszą być poprzedzone całoroczną formacją. Mogą być początkiem przygody z Ruchem Światło-Życie. 

Oazowe wakacje dostosowane są do wieku uczestników, ale pewne elementy są podobne. - Stałe punkty to: poranna modlitwa, wspólne śniadanie, zajęcia, uczenie się śpiewu, różne gry, wyjazdy. Oczywiście nie może zabraknąć Eucharystii. Jest też pogodny wieczór, gdzie młodzi bawią się wspólnie i kończą dzień modlitwą. Im starszy jest stopień, tym więcej jest różnych nabożeństw. Założycielowi Ruchu chodziło o to, aby nie tylko mówić o Bogu, ale aby młodzi sami doświadczyli, przeżyli spotkanie z Bogiem i drugim człowiekiem. Dla przykładu, na jednym ze stopni sadzi się ziarenko i ono rośnie, żeby pokazać - tak w tobie rośnie wiara, tak ty się rozwijasz. Wszystko, co robimy, robimy doświadczalnie - tłumaczy ks. Krzysztof.

W tym roku nie zabraknie nowości. Będzie można wziąć udział w oazie wędrownej. - To propozycja dla tych, którzy byli w zeszłym roku na 1. stopniu ONŻ. To było ponad 200 osób. 2. stopień opiera się na wyjściu Izraelitów z niewoli z Egiptu. Wychodzimy z grzechu. Będziemy szli przez Góry Świętokrzyskie. Nie będzie to wielki odcinek - ok. 60 km. Nie chodzi o odległość, ale o przeżycie - zaprasza ks. Dukielski. Będzie też tematyczna oaza w Rzymie "Pokochaj swój Kościół". Potrwa 9 dni. 

Wakacje z oazą to dobry wybór - mówią uczestnicy z poprzednich lat.

Ks.Michał Podsiadły, moderator oazowy i katecheta w ZST w Radomiu.

 

To wakacje. Natomiast  w maju odbędzie się sztafeta do matecznika oazy - do Krościenka.  - W zdrowym ciele, zdrowy duch. Młody człowiek, żeby mógł pięknie rozwijać się duchowo, fizycznie, potrzebuje bodźców. Jest już grupa ponad 20 osób, które przygotowują się, żeby na Dzień Matki pobiec do figury Niepokalanej w Krościenku, która jest naszą patronką i opiekunką. Chcemy taki prezent zrobić Matce Bożej na Dzień Matki i pobiec grupą w sztafecie przez 3 dni - mówi ks. Krzysztof Dukielski.

Ze szczegółami można zapoznać się na stronie internetowej www.radom.oaza.pl.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Hotel California"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4