Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 26 czerwca - św. Josemaría Escrivá de Balaguer, prezbiter
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Oazowicze medialnie

Diecezja Radomska

Oazowicze medialnie

26 marzec 2019 / Tekst

Czy wiesz, że jesteś gazetą? Czy artykuł o orędziu papieża może być ciekawy? Co oznacza ikona człowieczka lub komputera na aparacie? Jak przedstawić życiorys świętego w ciekawy sposób? Gdzie szukać niestandardowych ujęć? Odpowiedzi na te i inne pytania poznali uczestnicy Warsztatów Medialnych w Pionkach.

Oazowicze medialnie
fot. Ruch Światło-Życie DR

Warsztaty zorganizowała Diakonia Komunikowania Społecznego. Łukasz Jańczak wprowadził oazowiczów w tajemnice fotografii. Aparat to już nie tylko narzędzie do robienia zdjęć, ale też przedmiotem wyobraźni i sztuki tworzenia obrazu. Sekcją redakcyjną kierowała Ilona Chodowicz oraz Małgorzata i Bartłomiej Kopińscy. Uczestnicy uczyli się jak tworzyć ciekawe i kreatywne artykuły pod kątem gazety czy bloga. 

- Dzięki poznanym umiejętnościom możemy starać się o nowe pomysły nie tylko w Diakonii Komunikowania Społecznego, ale przy tworzeniu strony internetowej www.radom.oaza.pl, gazety "Czeka Nas Droga" czy mediów społecznościowych Ruchu Światło-Życie w naszej diecezji. Wyjechaliśmy z ośrodka "Betania" z głowami pełnymi pomysłów - nie wprowadzimy wszystkich na raz, ale możecie być pewni, że zrobimy z siebie wszystko, by owoce warsztatów przyniosły wiele dobra i zachęcały jeszcze bardziej do zaprzyjaźnienia się z mediami, które nas otaczają. Skoro są one naszym dziełem - możemy czuć się gazetą, Internetem lub zdjęciem, a przynajmniej ich częścią - relacjonuje animatorka Julia Brendel.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4