Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Kinga, dziewica
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Odliczanie godzin do Panamy...

Diecezja Radomska

Odliczanie godzin do Panamy...

12 styczeń 2019 / Tekst

Jak się spakować i czego kategorycznie ze sobą nie zabierać? Jak przetrwać długi lot samolotem? Jak kontaktować się z bliskimi, by nie narażać ich na koszty? odpowiedzi na te i wiele więcej pytań poznali młodzi z diecezji radomskiej, którzy wybierają się na Światowe Dni Młodzieży do Panamy. Wylot już we wtorek, 15 stycznia.

Odliczanie godzin do Panamy...
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom

Z diecezji radomskiej w Światowych Dniach Młodzieży weźmie udział 81 osób młodych oraz pięciu kapłanów. W Panamie z młodzieżą od początku będzie ks. bp Piotr Turzyński, natomiast na wydarzenia centralne doleci również ks. bp Henryk Tomasik. W tym roku po raz pierwszy w historii Światowych Dni Młodzieży, w wydarzeniu uczestniczyć będzie największa grupa młodzieży z Polski. Na spotkanie z Ojcem Świętym poleci aż trzy i pół tysiąca młodych Polaków. - Wydarzenia centralne w Krakowie oraz dni w diecezjach naprawdę zadziałały. Młodzi zapalili się do tego, czym są ŚDM, bo sami tego doświadczyli - cieszy się ks. Mariusz Wilk - diecezjalny duszpasterz młodzieży i podsumowuje czas przygotowań: 

Młodzi w Panamie spędzą 16 dni, podczas których wezmą udział w Dniach w Diecezjach oraz w wydarzeniach centralnych z udziałem papieża Franciszka. We wtorek, 15 stycznia około godz. 1.00 wyjadą z Radomia do Warszawy. Tam wezmą udział we Mszy św. sprawowanej przez ks. bp. Turzyńskiego w kaplicy na lotnisku. Następnie w trzech turach wylatywać będą do Panamy. Póki co nie wiadomo, gdzie ulokowana ostanie młodzież z diecezji radomskiej - czy będą to domy prywatne czy np szkoły, zorganizowane noclegi. Wiadomo natomiast, że dni poprzedzające spotkanie z papieżem spędzą w diecezji Chitre. W poniedziałek, 21 stycznia wyjadą do Panama City, gdzie gościć ich będzie Parroquia San Lucas czyli... parafia św. Łukasza: 

 Od środy do piątku trwać będą katechezy w grupach językowych Jedną z nich - na temat "Oto ja, służebnica Pańska" - głosił będzie ks.bp Piotr Turzyński: 

Znajdzie się również czas na zwiedzanie Panamy czy udział w Festiwalu Młodych. W czwartek, 24 stycznia do Panamy przyjedzie Ojciec Święty, zaplanowana jest wtedy uroczysta ceremonia przywitania. W piątek młodzi wezmą udział w Drodze Krzyżowej, sobota będzie dniem czuwania, natomiast w niedzielę, 27 stycznia o godz. 8.00 centralna Msza Posłania.

Jakub Kord przyznaje, że chciałby jeszcze mocniej i głębiej przeżyć tegoroczne Światowe Dni Młodzieży. - Nie wykorzystałem ŚDM-u w Krakowie na sto procent, teraz chcę żeby było inaczej: 

Tomasz Sar chciałby natomiast podczas Światowych Dni Młodzieży odkryć swoje powołanie. Wspomina również słowa swojego taty, które usłyszał po powrocie z ŚDM w Krakowie. - Moje baterie są naładowane, a zgromadzoną energią chcę dzielić się ze wszystkimi ludźmi, których spotkam w Panamie:

Oczywistym jest jednak, że obok wymiaru duchowego Światowe Dni Młodzieży mają wymiar kulturowy i społeczny, a także turystyczny. Młodzi ludzie będą mieli okazję poznać nową kulturę, niektórzy z nich po raz pierwszy lecieć będą samolotem. Jak przekonują, nie boją się bariery językowej czy różnicy temperatur. Są podekscytowani tym, że wyjazd już coraz bliżej. O swoich wrażeniach opowiedzieli nam: Aleksandra Błach, Jakub Kord, Klaudia Korny i Tomasz Sar:

Uczestnicy ŚDM wyposażeni zostaną w pakiety - polski i panamski. Znajdą się w nich koszulki, polska flaga, kapelusze, bidon czy upominki dla rodzin, z którymi spędzać będą czas w Panamie. Warto dodać, że polskie pakiety wyposażone zostały przez prezydenta RP Andrzeja Dudę oraz prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego. Uczestnicy ŚDM z diecezji radomskiej w Ameryce Północnej promować będą Polskę i Radom. Za otrzymane wsparcie dziękuje ks. Mariusz Wilk: 

Uczestnicy zapewniają, że w Panamie nie zapomną o modlitwie za wszystkich wiernych z diecezji radomskiej, proszą również o to samo. R

adio Plus Radom na bieżąco relacjonować będzie to, co dzieje się w Panamie.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Hotel California"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4