Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Aleksy, wyznawca
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Oratorium Dobra i Radości będzie nieść pomoc

Diecezja Radomska

Oratorium Dobra i Radości będzie nieść pomoc

05 wrzesień 2016 / Tekst

Kaplica przy ul. Siennej od poniedziałku, 5 września stała jadłodajnią i punktem pomocy Caritas Diecezji Radomskiej. - To jest miejsce, które będzie was karmić - i duchowo i cieleśnie - powiedział podczas ceremonii otwarcia placówki ks. Robert Kowalski - dyrektor radomskiej Caritas.

Oratorium Dobra i Radości będzie nieść pomoc
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom

W budynku przy ulicy Siennej 7/9 w roku 1939 po raz pierwszy powstała instytucja charytatywna. - 20 października ks. prał. Dominik Ściskała wprowadza tu cztery siostry Szarytki z Kelles - Krauza - przypomniał ks. Mirosław Prasek - dyrektor Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. św. Filipa Neri:

Siostry Szarytki swoją działalność prowadziły do roku 1946. W tym czasie wydanych zostało 759 603 posiłki. Przez kolejne trzy lata siostry Michalitki prowadziły w budynku dom dziecka i przedszkole Caritasu:

W roku 1972 biskup Piotr Gołębiowski powołał Kongregację Oratorium Św. Filipa Neri, której siedzibą stała się kaplica przy ul. Siennej.

Teraz budynek wraca do tradycji sprzed 77 lat. W poniedziałek, 5 września stała jadłodajnią i punktem pomocy Caritas Diecezji Radomskiej. Dla ks. Roberta Kowalskiego - dyrektora Caritas w Radomiu powstanie takiego miejsca to duża radość:

Na obecną chwilę Caritas Diecezji Radomskiej w dwóch prowadzonych przez siebie placówkach wydaje ponad 300 posiłków dziennie. - Jesteśmy w stanie wydać więcej, ale na dzień dzisiejszy takie jest zapotrzebowanie.

Dla osób, które w jadłodajniach Caritasu znajdują ciepły posiłek, utworzenie tego typu miejsca to ważny gest:

Placówka czynna będzie od poniedziałku do piątku w godzinach między 11:00 a 13:00. W działaniach pomagali będą uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas działającego przy Katolickim Gimnazjum i Liceum im. św. Filipa Neri. Jak mówi Tomasz Gołębiowski - przewodniczący Koła - przed wolontariuszami stoi wyzwanie:

Nową siedzibę pobłogosławił ks. dziekan Krzysztof Ćwiek - proboszcz radomskiej katedry.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4