Na antenie: W RYTMIE RADOMIA I REGIONU
Beata Okulińska
Patron dnia: 21 sierpnia - św. Pius X, papież
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Ostatnia droga Małgorzaty Lisak

Diecezja Radomska

Ostatnia droga Małgorzaty Lisak

26 styczeń 2016 / Tekst
Setki osób uczestniczyło w ostatniej drodze Małgorzaty Lisak, dziennikarki Radia Plus Radom. Odeszła do wieczności w wieku 38 lat po rocznej chorobie nowotworowej. Uroczystości pogrzebowe z udziałem bp. Henryka Tomasika, odbyły się 26 stycznia w kościele Matki Bożej Miłosierdzia w Radomiu.
Radosław Mizera/Radio Plus Radom
Radosław Mizera/Radio Plus Radom

Homilię wygłosił ks. Jacek Wieczorek, dyrektor Radia Plus Radom. Mówił, że zmarła Małgorzata Lisak daje nam bezcenną lekcję. - W świecie goniącym za newsami, gdzie Boga jakby nie było, młoda pełna werwy Gosia uczy nas, że w całości należymy do Boga, że życie jest kruche i zdążamy do wieczności.

Dalej przypomniał słowa Małgorzaty Lisak, które wypowiedziała we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. To był czas, kiedy dowiedziała się diagnozie dotyczącej jej choroby. - Powiedziała, że przyjmuje to jako znak Bożego Miłosierdzia. W pełni zgadzam się na wolę Boga, jaką ma dla mnie. Jestem szczęśliwa z tego krzyża. A później w lipcu, jej długa rozmowa z rówieśnikiem, też z tą samą chorobą, ks. Janem Kaczkowskim, jeszcze bardziej utwierdziło ją w tym przekonaniu i zbliżyło jeszcze bardziej do Boga - mówił ks. Jacek Wieczorek.

Bp Henryk Tomasik dziękował za Małgorzatę Lisak nazywając ją "apostołką dobrego słowa". - Dziękujemy za jej misję, posługę i troskę o przekazywanie prawdy i zbliżanie ludzi. Dziękujemy za jej pracę i talenty. Najbliższym składam wyrazy współczucia. Każda uroczystość pogrzebowa jest wyrażeniem naszej wiary - powiedział biskup Henryk Tomasik.

Na koniec liturgii pogrzebowej głos zabrała Magdalena Gliszczyńska z Radia Plus Radom . - Niecały rok temu, dokładnie 11 lutego w Światowy Dzień Chorego powiedziałaś nam o swojej chorobie. W wiadomości sms napisałaś: "zważywszy na okoliczności, humor mam nadzwyczaj dobry". I właśnie za twój śmiech, twoją radość życia, tak bardzo wszyscy cię kochali - mówiła Magdalena Gliszczyńska.

Słowa współczucia i wsparcia zamieszczano także na portalu społecznościowym. - "Kochana Gosiu, uznałaś, że już najwyższy czas rozweselić Anioły" - możemy tam przeczytać. Z kolei na stronie radioplus.com.pl możemy przeczytać, że "Ostatnią piękną relację dała zmagając się z chorobą nowotworową, powierzając się w tej trudnej sytuacji całkowicie Panu Bogu. Zapamiętamy jej radość i życzliwość".

38-letnia Małgorzata Lisak była absolwentką Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. św. Filipa Neri w Radomiu. Ukończyła socjologię w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Ponad 11 lat pracowała jako reporterka najpierw w Radiu AVE, a następnie w Radiu Plus Radom. Przez lata prowadziła audycję "Drogowskazy wiary". Razem z księdzem Sławomirem Płusą prowadził program "MIędzy ziemią a niebem". Zajmowała się też sprawami samorządowymi, rozmawiając z radomskim radnymi w audycji "Nic o nas bez nas".

Małgorzata Lisak tak pisała o swojej pasji radiowej: "Kiedy miałam 5 lat chciałam wiedzieć, co w trawie piszczy. Kiedy urosłam - zapragnęłam mieć szerszy pogląd na świat, więc wspinałam się na drzewa. Stamtąd miałam całkiem dobre widoki na przyszłość. No i wypatrzyłam bardzo ciekawe radio! Teraz biegam po Radomiu z mikrofonem Radia Plus Radom.

Małgorzata Lisak pozostawiła kochającą rodzinę: tatę Andrzeja, dwie siostry Annę i Magdalenę oraz brata Krzysztofa z rodzinami. Została pochowana na cmentarzu komunalnym na Firleju w Radomiu.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4