Na antenie: W rytmie Radomia i regionu
Wojciech Sałek
Patron dnia: św. Aleksy, wyznawca
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Oto ja służebnica Pańska...

Diecezja Radomska

Oto ja służebnica Pańska...

21 styczeń 2019 / Tekst

- Tym razem pochylamy się nad wiarą Maryi, aby od Matki Bożej uczyć się postawy wiary, która wyraża się w posłuszeństwie Bożemu Słowu, zawierzeniu Panu Bogu i w spełnianiu bożych oczekiwań - przypomina Biskup Radomski Henryk Tomasik odwołując się do hasła tegorocznych Światowych Dni Młodzieży. 

Oto ja służebnica Pańska...
fot. krakow2016.com

Tegoroczne Światowe Dni Młodzieży w Panamie odbywają się pod hasłem "Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa Twego”. Są to słowa Maryi zapisane przez ewangelistę Łukasza, wypowiedziane do archanioła Gabriela w momencie zwiastowania.

Jak zauważa ks. bp Henryk Tomasik to właśnie od Matki Bożej powinniśmy uczyć się postawy, jaką przyjmiemy w życiu. Niestety, nie zawsze w życiu chcemy podjąć służbę. - Boimy się słów "służba", "służebnica", niektóre wyrażenia zniknęły z naszego języka. Unikamy tego słowa, co więcej - nie chcemy być sługami drugiego człowieka. A przecież Chrystus stał się sługą! - przypomina Biskup Radomski Henryk Tomasik. Brak ducha ofiary rodzi natomiast wiele kryzysów:

- Ten Światowy Dzień Młodzieży ma przypomnieć o postawie służby, która jest ważnym wymiarem chrześcijańskiego życia - dodaje ks. bp Tomasik:

- Tegoroczne hasło pokazuje, że pokora to coś wyjątkowego. My tutaj tej pokory się uczymy - mówi ks. Mariusz Wilk - diecezjalny duszpasterz młodzieży:

Do Panamy w poniedziałek, 21 stycznia wyleciał Biskup Radomski Henryk Tomasik. Natomiast katechezę na temat "Oto ja służebnica Pańska" dla młodych Polaków głosił będzie ks. bp Piotr Turzyński.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4