Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Szymon z Lipnicy, prezbiter
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Papieski krzyż na Gołębiowie

Diecezja Radomska

Papieski krzyż na Gołębiowie

26 maj 2015 / Tekst
Wierną kopię krzyża, który Jan Paweł II przytulał do siebie w Wielki Piątek 2005 roku, otrzymała parafia Chrystusa Króla w Radomiu. Dar został przekazany przez Krzysztofa Tadeja, publicystę i autora książek o Janie Pawle II. Krzyż jest szczególny, bowiem wykonano tylko 20 jego kopii.
foto: www.podwyzszeniekrzyzasw.pl
foto: www.podwyzszeniekrzyzasw.pl
W parafii prezentowana jest wystawa z pamiątkami papieskimi. Wśród nich są publikacje oraz różańce ofiarowane przez św. Jana Pawła II, Benedykta XVI i Franciszka. Najcenniejszy dar to kopia krzyża. W Wielki Piątek Jan Paweł II po raz pierwszy od początku swego pontyfikatu nie przewodniczył nabożeństwu Drogi Krzyżowej w Koloseum. Uczestniczył w nim duchowo w swojej kaplicy na Watykanie, śledząc przebieg nabożeństwa i przytulając do siebie krzyż.

- Ten krzyż ma dla naszej parafii ogromne znaczenie - powiedział ks. proboszcz Marcin Andrzejewski. - Posiadamy relikwie św. Jana Pawła II, pierwszego i drugiego stopnia. Cieszymy się z tych darów, bo to nasz papież, który żyje w naszych sercach i pamięci - dodał ks. Andrzejewski.

Dar został przekazany przez Krzysztofa Tadeja, publicystę i autora książek o Janie Pawle II. Organizował, przygotowywał i realizował także wiele programów w Watykanie (m.in. związanych z 24. i 25. rocznicą pontyfikatu Jana Pawła II, beatyfikacją i kanonizacją Jana Pawła II).

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4