Na antenie: Kto rano wstaje...
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: 25 marca - Zwiastowanie Pańskie
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Papież napisał list do uczniów, również z Radomia

Diecezja Radomska

Papież napisał list do uczniów, również z Radomia

27 grudzień 2018 / Tekst

Papież Franciszek odpowiedział na list Rodziny Szkół Jana Pawła II w Polsce, który osobiście przekazał abp Mieczysław Mokrzycki. Metropolita lwowski przewodniczył dorocznej pielgrzymce tej społeczności na Jasnej Górze.

/episkopat.pl
/episkopat.pl

W liście Ojciec Święty napisał, by "szkoły Jana Pawła II przekazywały dzieciom i młodzieży szczególnie prawdę, dobro i piękno". - Niech wzorem świętego Patrona otwierają ich serca i umysły na pełnię życia - czytamy w liście Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej.

W liście przypomniano również słowa Papieża Franciszka, który w 2014 roku mówił, że "prawdziwa edukacja prowadzi nas do umiłowania wartości i otwiera nas na pełnię życia".

Na koniec "wychowawców i uczniów podejmujących wysiłek zachowania wspaniałego dziedzictwa Papieża z rodu Polaków", Ojciec Święty polecił modlitwie Bożej Opatrzności i z serca wszystkim pobłogosławił.

Tegoroczna 18. Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II, która 17 października przybyła na Jasną Górę, zgromadziła ponad 14 tys. młodych z ok. 300 placówek z kraju, a także z Białorusi. Jej uczestnicy dziękowali za wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową w 40. rocznicę tego niezwykłego wydarzenia. Pielgrzymka odbyła się pod hasłem Dnia Papieskiego "Promieniowanie ojcostwa".

Celem Rodziny skupiającej społeczność szkolną, która za patrona wybrała sobie papieża Polaka jest integracja uczniów oraz propagowanie nauczania św. Jana Pawła II. Idea zrodziła się w 1998 r. w Zespole Szkół Integracyjnych w Radomiu. Uczniowie i nauczyciele należący do Rodziny zobowiązani są m.in. do realizowania w życiu nauczania Jana Pawła II.

List papieża Franciszka został skierowany na ręce biskupa radomskiego Henryka Tomasika, który jest duszpasterzem Rodziny Szkół Jana Pawła II w Polsce.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Czas relaksu

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 23 59
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Cerrad Czarni Radom 24 42
Aluron Virtu Warta Zawiercie 23 40
PGE Skra Bełchatów 23 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 23 27
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 23 20
MKS Będzin 23 7
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4