Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 21 sierpnia - św. Pius X, papież
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Pascha naszych pasterzy

Diecezja Radomska

Pascha naszych pasterzy

16 kwiecień 2019 / Tekst

Radomscy biskupi będą przewodniczyć celebracjom liturgicznym Triduum Paschalnego w Radomiu, Jedlni-Letnisku, Skaryszewie i Kałkowie.

Pascha naszych pasterzy
fot. J.Szczechowski/Radio Plus Radom

Mszy Krzyżma w czwartek o godz. 10 w radomskiej katedrze będzie przewodniczył biskup radomski Henryk Tomasik. Zgromadzi się na niej duchowieństwo diecezjalne i wierni świeccy.

Wieczorem Mszą Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się Triduum Paschalne. Ks. bp Henryk Tomasik będzie sprawował Mszę Św. w katedrze, ks. bp Adam Odzimek w bazylice św. Kazimierza na radomskim Zamłyniu, a ks. bp Piotr Turzyński - w kościele św. Józefa w Jedlni-Letnisku. We wszystkich tych świątyniach Msza Św. rozpocznie się o godz. 18. 

W Wielki Piątek nie jest sprawowana Msza Św., ale Liturgia Męki Pańskiej. Bp Henryk Tomasik będzie przewodniczył liturgii w katedrze, a bp Piotr Turzyński - w kościele św. Stefana na radomskim Idalinie. 

W sobotę po zmroku gromadzimy się na Wigilii Paschalnej, która rozpoczyna obchody Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego. Liturgii w katedrze radomskiej przewodniczył będzie ks. bp Piotr Turzyński. Z kolei ks. bp Henryk Tomasik będzie celebrował liturgię w klasztorze sióstr klarysek w Skaryszewie o godz. 19. 

W Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego ks. bp Henryk Tomasik będzie przewodniczył Mszy Św. rezurekcyjnej o godz. 6.00 w katedrze. Ks. bp Piotr Turzyński będzie sprawował sumę o godz. 12.00 w sanktuarium w Kałkowie.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4