Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: 19 czerwca - święci męczennicy Gerwazy i Protazy
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Pasterz i Ojciec po raz trzynasty

Diecezja Radomska

Pasterz i Ojciec po raz trzynasty

12 maj 2017 / Tekst

Dziś w Zespole Szkół Integracyjnych w Radomiu odbył się finał Przeglądu Twórczości Młodzieżowej „Pasterz i Ojciec”.

Przegląd odbył się już 13. raz. To marka szkoły integracyjnej. Dyrektor Jan Rychlicki.

Dzieci ze szkół podstawowych i młodzież gimnazjalna mogły wykazać się w konkursach: plastycznym, recytatorskim, literackim i wiedzy o św. Janie Pawle II. Tym razem tematyka poszerzona była także o św. Brata Alberta i objawienia fatimskie. Koordynatorka Irmina Warmiak.

Irmina Warmiak podkreśiła wysoki poziom w konkursach. Zwróciła też uwagę na oryginalność prac literackich.

W finale wzięło udział 108 uczestników nie tylko z radomskich szkół, ale także z Tczowa, Fałkowa, Parznic czy Kazanowa.

Patronem honorowym konkursu był biskup radomski Henryk Tomasik, który co roku wręcza nagrody uczestnikom.

Przeglądowi patronowało medialnie Radio Plus Radom.

 

Wyniki XIII Przeglądu Twórczości Młodzieżowej „Pasterz i Ojciec” – 12.05.2017 r.

Konkurs plastyczny

PSP, klasy 0-3

I miejsce – Weronika Jałowska – PSP 14

Lena Turzyńska – PSP 3

Maksymilian Wajs – PSP 31

II miejsce – Zuzanna Pytlas – PSP 4

Gabriela Kicior – PSP 14

Klaudia i Wiktoria Wólczyńskie – PSP Kazanów

III miejsce – Dimitrij Kuraskin – PSP 3

Oliwia Podgórska – PSP 4

Gabriela Marzec – PSP 31

Wyróżnienia: Zofia Kwatek – PSP 4

Zuzanna Piwońska – PSP 14

Milena Senderowska – PSP Kazanów

Gabriela Kaca – PSP 3

PSP klasy 4-6

I miejsce – Mila Wolszczak – PSP 31

Julia Obrzydzińska – PSP 3

II miejsce – Julia Fijałkowska – PSP Kazanów

- Wiktoria Grabowski – PSP 14

III miejsce – Zuzanna Zyglińska – PSP Tczów

Maria Nalberska – PSP 14

Wyróżnienia – Miłosz Biskup – PSP 34

- Maciej Adamus – PSP 34

- Maja Majewska – PSP 14

 

PG

I miejsce – Dagmara Skóra – Kalinowska PG 10

- Patryk Kaczor - Parznice

II miejsce – Łucja Nogaj – PG Parznice

Ewelina Pawlik – PG Fałków

III miejsce - Zuzanna Iwańska – PG 5

- Adrianna Kruk – PG 14

Wyróżnienia: Marta Piotrowska – PG 14

Klaudia Trojanowska – PG 10

Anna Ostrowska – PG 14

Magdalena Dudzińska – PG 5

Konkurs recytatorski

PSP kl. 0-3

I miejsce – Lena Turzyńska – PSP 3

II miejsce - Melania Romaniuk – PSP 14

II miejsce - Zuzanna Adamus – PSP 3

Wyróżnienia: Mateusz Ćwiek – PSP 14

Maksymilian Wajs – PSP 31

Maja Wilk – PSP 15

PSP kl. 4-6

I miejsce – Julia Obrzydzińska – PSP 3

II miejsce – Julia Piszczek – PSP 34

III miejsce – Zofia Tatarek – PSP 14

Wyróżnienia: Amelia Kiełbasa – PSP 15

Natalia Markiewicz – PSP Kazanów

Mateusz Minda – PSP 3

PG

I miejsce – Magdalena Jaroszek – PG 14

II miejsce – Kinga Plewińska – PG 22

III miejsce – Maciej Sikorski – PG 3

Wyróżnienie: Weronika Błędowska – PG 3

Ernest Jarosiński - PG 14

Patrycja Przybysz – PG Tczów

Konkurs literacki

PSP kl. 4-6

I miejsce – Olgierd Turzyński – PSP 3

II miejsce – Jakub Gawor - PSP 31

III miejsce – Anna Piastowicz – PSP 14

Paweł Skura – PSP 31

Wyróżnienie: Lena Wnuk – PSP 3

Klara Gumińska – PSP 3

PG

I miejsce - Zuzanna Kicior – PG Parznice

II miejsce – Oliwia Pyrgiel – PG Tczów

- Łucja Nogaj – PG Parznice

III miejsce – Kinga Plewińska – PG 22

Wyróżnienia: Magdalena Korcz – PG Tczów

Patrycja Pachuc – PG Fałków

Konkurs wiedzy o Karolu Wojtyle

PSP kl. 4-6

I miejsce - Maria Nalberska – PSP 14

II miejsce – Jakub Grzelak – PSP 3

Szymon Karaś – PSP 3

II miejsce – Aleksander Krawczyk – PSP 15

PG

I miejsce – Barbara Wólczyńska – PG 14

Jolanta Szymczyk – PG Parznice

II miejsce – Anna Kowalczyk - PG 14

Wojciech Dąbrowski – PG Parznice

 

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4