Na antenie: NOCNE ŚWIATŁA
Paweł Krzemiński
Patron dnia: 20 czerwca - bł. Benigna, dziewica i męczennica
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Pełnoletnia Noworoczna Oaza Modlitwy

Diecezja Radomska

Pełnoletnia Noworoczna Oaza Modlitwy

06 styczeń 2018 / Tekst

120 osób wzięło udział w 18. Noworocznej Oazie Modlitwy w Dąbrówce. Tym razem uczestnicy mieli szansę przenieść się do Wenecji.

Pełnoletnia Noworoczna Oaza Modlitwy
fot. ks. Wiktor Głuszek

Motywem przewodnim tegorocznych rekolekcji były maski. - Podczas sobotniej Eucharystii, ksiądz moderator Krzysztof Dukielski w swoim kazaniu poruszył temat masek i nie chodzi tu wcale o maski, które zakładamy podczas balu maskowego. Chodzi o maski, które każdy z nas zakłada na co dzień. Próbujemy jak najlepiej kreować swój wizerunek w sieci, udostępniamy tylko najlepsze zdjęcia – te które zwrócą uwagę i zaowocują dużą ilością like’ów, "superek" i milutkich komentarzy. Pytanie tylko jak bardzo jesteśmy w tym wszystkim prawdziwi? Czy te idealnie obrobione zdjęcia faktycznie wyrażają to kim jesteśmy, co czujemy i jakie mamy wartości? Z reguły te osoby z „idealnych” zdjęć mają niewiele wspólnego z tymi rzeczywistymi. To wszystko dlatego, że w rzeczywistości nie jesteśmy w stanie za pomocą jednego kliknięcia skorygować wszystkich swoich niedoskonałości, schować wszystko co nieidealne pod maską, tak jak robimy to w sieci. Koniec końców każdy ma jakąś maskę, a przecież nie ma nic piękniejszego niż nasza prawdziwość, każdy z nas jest piękny na swój sposób, bo każdy z nas jest dziełem Pana Boga, który kocha nas bez względu na za duży nos czy odstające uszy. „Trzeba zdjąć maskę i szukać prawdziwego siebie” – zachęcał nas ksiądz Krzysztof. - wspomina Julia Wiatr - uczestniczka rekolekcji.

Podczas dwudniowego spotkania nie zabrakło czasu na modlitwę, adorację Najświętszego Sakramentu, ale także na zabawę. Uczestnicy wzięli udział w szybkim kursie fotograficznym, bawili się na balu maskowym i składali sobie noworoczne życzenia. - Był z nami także były moderator diecezjalny Ruchu Światło – Życie ksiądz prałat Albert Warso, który podczas Eucharystii w której zawierzyliśmy Bogu ten nowy rok, powiedział nam jak ważna w życiu oazowicza jest pamięć i tożsamość. - wspomina Julia Wiatr.

Nową królewską parą Noworocznej Oazy Modlitwy zostali Maciej Kołodziejczyk i Paulina Życzyńska.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4