Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 27 maja - św. Augustyn z Canterbury, biskup
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Po procesji na Rynek do Szydłowca

Diecezja Radomska

Po procesji na Rynek do Szydłowca

23 maj 2018 / Tekst

W Boże Ciało w Szydłowcu odbędzie się II Festival Body "Spotkanie w Duchu".

Po procesji na Rynek do Szydłowca
fot. Radio Plus Radom

Organizatorzy, czyli Strefa JP2 dają dobrą propozycję na spędzenie wieczoru. - Chcemy wspólnie spotkać się jako jedno ciało z tą Głową, którą jest Chrystus. Chcemy, żeby zgromadziła się przy NIm jak największa liczba osób po to, żeby spotkać się z Nim w tym chyba najważniejszym w całym roku dniu, bo to jedyny dzień, kiedy on tak widocznie przychodzi do nas, a my Go zapraszamy. Chcemy Go jeszcze bardziej zaprosić do nas, do naszych domów, do naszych środowisk, żeby powiedzieć Mu o wszystkim co nas boli i cieszy, żeby spojrzeć na Niego i słuchać - mówi prezes Strefy JP2 Przemysław Duda. 

Hasło to "Spotkanie w Duchu". - To spotkanie dotyczy Ducha Św., bo Kościół działa dzięki Duchowi Św., ale też chcemy spojrzeć w siebie, w swoją duszę, w tego ducha chrześcijańskiego jak on dzisiaj wygląda i jakie ma przełożenie w świecie - mówi Przemysław Duda.

Festiwal przygotowuje młodzież. - To jest coś fajnego, że możemy z jednej strony bawić się, a z drugiej - uwielbiać Pana. To wszystko jest w jednym miejscu. Poznajemy też nowe osoby - mówi Wiktor Grzyb.

- Jest bardzo dużo rzeczy do zrobienia. Nie spodziewałam się, że to jest tak ciężkie do zorganizowania, ale wszyscy razem dajemy radę, pomagamy sobie jak możemy - przyznaje rzecznik Strefy JP2 Aleksandra Kwiecień.

Na uwielbienie zaproszeni są wszyscy, niezależnie od wieku.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 18. Główną ideą będzie radosne uwielbienie. Z pewnością pomogą w tym tańce lednickie. Nie zabraknie świadectw. Zaprezentowana zostanie również historia św. Stanisława Kostki. O wrażenia wizualne zadbają tancerze ognia.

Zaśpiewa poznany już przez szydłowiecczan w ubiegłym roku zespół iGramy z Pokusą. O programie mówi Justyna Wachnicka:

Najważniejszym punktem programu będzie adoracja Najśw. Sakramentu. - Dla mnie to jest szczególnie ważne, bo podczas całej zabawy możemy zbliżyć się do Boga, zjednoczyć się i pokazać po co przyszliśmy - podkreśla Justyna Wachnicka.

Szydłowieckiemu festiwalowi Body będzie towarzyszyć bogata symbolika. Uczestnicy dostaną opaskę z modlitwą "Niech zstąpi Duch Twój", krzyż, świecę i pieczęć.

 - Zapraszamy na Rynek, żebyśmy byli razem, żebyśmy znaleźli sobie zajęcie, żeby ten wieczór przyniósł owoce w nas, żebyśmy go nie zmarnowali - zachęca Przemysław Duda.

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Lambada

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4